Візит діючого голови ОБСЄ на Донбас демонструє зацікавленість організації в урегулюванні кризи на сході України - Апакан

14:51, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Голова Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) Ертурул Апакан вважає, що візит діючого голови ОБСЄ, міністра європейських, інтеграційних та закордонних справ Австрії Себастьяна Курца на Донбас демонструє зацікавленість організації в урегулюванні кризи на сході України.

Як повідомляється на сторінці СММ ОБСЄ у соціальній мережі Facebook, Апакан вітає візит Курца на Донеччину, який відбувається у супроводі міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

За словами Апакана, відвідуючи Донецьку область, знайомлячись наочно з ситуацією та спілкуючись з найбільш постраждалими від конфлікту людьми, Курц демонструє, що Україна залишається пріоритетом для 57 країн-учасниць ОБСЄ.

Голова СММ ОБСЄ додав, що також візит Курца посилює налаштованість організації у сприянні урегулювати кризу на сході України.

Апакан наголосив, що місія готова підтримати цей процес.

Як повідомляв УНІАН, Клімкін та Курц ознайомлюються з обстановкою в районі Маріуполя.

За даними МЗС України, метою візиту в Донецьку область є ознайомлення керівника зовнішньополітичного відомства Австрії на початку головування цієї країни в ОБСЄ зі станом імплементації Мінських домовленостей, соціально-економічною ситуацією в регіоні, зумовленою воєнною агресією Росії проти України, а також реалізацією доброчинних проектів за участю австрійських гуманітарних організацій.

Клімкін та Курц обговорять зусилля австрійського головування в ОБСЄ у 2017 році, спрямовані на врегулювання конфлікту всередині та навколо України, у тому числі щодо розгортання озброєної поліцейської місії ОБСЄ в окремих районах Донецької та Луганської областей, зміцнення потенціалу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з метою здійснення ефективного моніторингу та верифікації виконання Мінських домовленостей.