Останки Олександра Олеся переміщені у депозитарій кладовища до рішення родичів щодо місця захоронення – МЗС

14:13, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Останки українського митця Олександра Олеся та його дружини переміщені у депозитарій кладовища до рішення родичів щодо місця їх остаточного захоронення.

Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ України у зв’язку з ситуацією навколо ексгумації останків Олеся та його дружини.

Як зауважили у МЗС, згідно із вказівкою президента України Петра Порошенка відомство через Посольство України в Празі вживає заходів з метою збереження та подальшого перепоховання останків митця та його дружини, які були ексгумовані.

За інформацією зовнішньополітичного відомства на місці, де була могила Олеся, був захоронений виходець з України Володимир Михайлишин, який донедавна доглядав поховання Олеся та сплачував необхідну ренту. Однак після смерті Михайлишина його син, як законний спадкоємець, прийняв рішення про захоронення батька у згаданому місці.

«За втручання Посольства України останки Олександра Олеся та дружини були переміщені до депозитарію кладовища до моменту рішення родичів Олександра Олеся, які проживають в Канаді, щодо місця остаточного захоронення останків», - йдеться у повідомленні.

Після відповідного рішення Посольство України в Празі вживатиме всіх заходів для належного перепоховання останків митця та його дружини, наголошується у коментарі.

У МЗС запевнили, що питання перепоховання Олеся перебуває на особливому контролі.

Як повідомляв УНІАН, президент України доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію з примусовою ексгумацією останків Олеся в Чехії.

Раніше видання «Дзеркало тижня» повідомило, що останки митця, який похований у Чехії, примусово ексгумовані, а в його могилі на Ольшанському кладовищі у Празі збираються поховати іншу людину.

Олесь помер у 1944 році. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі, розміром у 20 тис. чеських крон на 10 років (приблизно 20 тис. грн). За словами представників української громади, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував, за власною ініціативою, громадянин Чехії та виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся. Українські діаспоряни повідомляли, що перепоховання було заплановано на 12.00 3 січня. Могилу письменника вже розкопали. На Ольшанському кладовищі перебували представники української діаспори, які чекали на консула.