Печерський райсуд Києва не зміг обрати Курченку запобіжний захід через відвід судді

14:04, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Печерський районний суд Києва не зміг обрати Сергію Курченку запобіжний захід через відвід судді Володимира Карабаня, заявлений адвокатом Курченка Юрієм Суховим.

Як передає кореспондент УНІАН, засідання Печерського райсуду Києва, під час якого мало слухатися клопотання Генеральної прокуратури про обрання Курченку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, перенесено на невизначений термін у зв’язку з тим, що адвокат Юрій Сухов заявив відвід судді Карабаню.

Він пояснив цей відвід тим, що, на його думку, суддя має певну змову з прокуратурою, а також додав, що порушено підсудність цієї справи – її має розглядати Подільський суд тому, що головне слідче управління Генпрокуратури розташовується в Подільському районі.

Окрім того, Сухов додав, що, на його думку, представники Генпрокуратури не зазначили жодних нових обставин у своєму клопотанні, які доводять необхідність обрання запобіжного заходу для Курченка, і тому його захист вважає, що для обрання запобіжного заходу немає жодних підстав.

З таких само міркувань Сухов зазначив, що не буде клопотати про дистанційний допит Курченка.

Крім того, він не захотів розголошувати журналістам місцезнаходження свого клієнта, заявивши, що це адвокатська таємниця. А в разі оприлюднення цієї інформації Генпрокуратура отримає привід для ініціювання заочного засудження Курченка.

Нагадаємо, що нещодавно Печерський районний суд Києва вже виніс рішення щодо взяття під варту Курченка, проте Апеляційний суд Києва скасував це рішення й Генпрокуратура повторно звернулася до Печерського райсуду з клопотанням про взяття його під варту. Курченко перебуває за межами України.

Як повідомляв УНІАН, раніше СБУ виявила факти безпосередньої причетності Курченка до реалізації злочинних механізмів з придбання на користь холдингу СЄПЕК, підконтрольного бізнесмену, медіаресурсу UMH group, футбольного клубу «Металіст», Одеського нафтопереробного заводу й мережі автозаправок SparschweinGmbH & Co в Німеччині (170 об'єктів).

Під час розслідування було заарештовано особисті рахунки Курченка, його рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,5 млрд грн.

Господарський суд Києва наприкінці листопада 2015 року зняв арешт з коштів та майна компанії СЄПЕК.

У квітні 2014 року Курченко був оголошений в міжнародний розшук.