Провайдер Lanet заявив про припинення трансляції телеканалів Inter Media Group з 11 січня

13:57, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Інтернет-провайдер і оператор кабельного телебачення Lanet заявив про припинення трансляції телеканалів медіа-групи Inter Media Group з 11 січня 2017 року, повідомив директор провайдера Маріан Івасюк на своїй сторінці у мережі Facebook.

«Стимулюючи медіа-групи до конкуренції, у 2017 році у нашій кабельній мережі будуть ретранслювати канали тільки трьох з чотирьох медіа-груп. Ґрунтуючись на поточних рейтингах телеперегляду, групою, яка не потрапила в число залишаються, стала Inter Media Group», - написав він.

Даному рішенню сприяло набрання чинності з 1 січня 2017 року змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення» (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги (УПП), згідно з якими провайдери зобов'язані ретранслювати телеканали медіа-груп, які не входять до переліку УПП, за певну плату.

«Дотримуючись реформаторського духу змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», спрямованих на лібералізацію економічних відносин учасників ринку кабельного телебачення, ми вирішили підтримати конкуренцію між найбільшими медіа-групами і забезпечити додаткові можливості для незалежних телеканалів», - зазначив Івасюк.

Згідно з повідомленням, на прохання дистриб'ютора групи Inter Media Group інтернет-провайдер Lanet продовжить ретрансляцію їх каналів у мережі до 10 січня.

За словами директора Lanet, замість телеканалів медіа-групи інтернет-провайдер має намір транслювати незалежні канали, що не входять в медіа-групи, такі як «Правда Тут», English club, кримськотатарський телеканал ATR тощо.

При цьому Івасюк додав, що з іншими медіа-групами мережа Lanet досягла компромісу з усіх критичних питань. Зокрема, щодо синхронного підписання договорів, пакетного розміщення каналів у соціальному пакеті, розміщення каналів на перших кнопках, а також з приводу розбіжностей в умовах ліцензування у кабельному телебаченні і ОТТ (over-the-top - надання телебачення через інтернет - УНІАН).

Як повідомляв УНІАН, 3 листопада 2016 року президент України Петро Порошенко підписав Закон №1663-VIII про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення", який визначає, що УПП - це перелік обов'язкових до показу телепрограм. Даний закон набрав чинності з 1 січня 2017 року.

Відповідно до закону, провайдер зобов'язаний забезпечити доступ до програм УПП усім своїм абонентам.

15 грудня 2016 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення затвердила склад УПП для всіх областей України і Криму, в який увійшли державні канали, телеканали суспільного мовлення та місцеві канали. Решта загальнонаціональних телеканалів провайдери будуть ретранслювати за певну плату медіа-групам.

Компанія Lanet - український інтернет-провайдер і оператор кабельного телебачення, який надає послуги у Києві, Івано-Франківську, Калуші, Сєвєродонецьку, Кам'янець-Подільському та інших містах.

Inter Media Group Limited - одна з найбільших медіа-груп, створена у 2005 році. До її складу входять 9 телеканалів - «Інтер+», «Enter-фільм», «К1», «К2», «НТН», «Мега», «Zoom», «Піксель tv» та інші медіа активи. «Інтер» розпочав мовлення в Україні з 20 жовтня 1996 року. З 2013 року медіа-група належить компанії GDF Media Limited, 80% акцій якої володіє бізнесмен Дмитро Фірташ, а 20% - колишній голова адміністрації екс-президента Віктора Януковича Сергій Льовочкін.