В'ятрович вважає, що останки Олександра Олеся мають бути перепоховані на Лук'янівському кладовищі в Києві

13:33, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає, що останки українського митця Олександра Олеся мають бути перепоховані на Лук'янівському кладовищі в Києві.

Про це В'ятрович написав на своїй сторінці у Facebook.

«Олександр Олесь має бути перепохований в Україні. Найкраще місце для цього - алея почесних поховань на Лук'янівському кладовищі», - переконаний він.

Проте, за словами В’ятровича, вирішення питання з перепохованням Олеся не вирішує проблему в цілому. «По цілому світі розкидані могили визначних українців. Частина з них залишиться на місці і потребуватиме спільної опіки місцевих українських громад і української держави. Частину слід буде перепоховати в Україні через неможливість опікуватися на місці теперішнього поховання. А щодо найвизначніших українців наша держава сама має ініціювати їх повернення на рідну землю для поховання у національному пантеоні», - зауважив голова Українського інституту національної пам'яті.

Як повідомляв УНІАН, президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ терміново втрутитися в ситуацію з примусовою ексгумацією останків Олеся в Чехії.

Раніше видання «Дзеркало тижня» повідомило, що останки митця, який похований у Чехії, примусово ексгумовані, а в його могилі на Ольшанському кладовищі у Празі збираються поховати іншу людину.

Олесь помер у 1944 році. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі, розміром у 20 тис. чеських крон на 10 років (приблизно 20 тис. грн). За словами представників української громади, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував, за власною ініціативою, громадянин Чехії та виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся. За словами українських діаспорян, перепоховання заплановано на 12.00 3 січня, плани щодо подальшого поховання останків Олеся та його дружини невідомі. Могилу письменника вже розкопали. На Ольшанському кладовищі перебувають представники української діаспори, які чекають на консула.

Міністр інформполітики Юрій Стець заявив, що відповідні державні установи вже поінформовані про проблему і намагаються вирішити її.