Порошенко доручив МЗС втрутитися в ситуацію з примусовою ексгумацією останків Олександра Олеся в Чехії – Цеголко

12:58, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію з примусовою ексгумацією останків українського митця Олександра Олеся в Чехії.

Про це повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко на своїй сторінці у Facebook.

«Президент доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію щодо поховання відомого українського письменника Олександра Олеся у Чехії, а також зв'язатися з його родичами в Канаді для з'ясування можливості перепоховання його в Україні», - заявив він.

Раніше видання «Дзеркало тижня» повідомило, що останки Олеся, який похований у Чехії, примусово ексгумовані, а в могилі Олеся на Ольшанському кладовищі у Празі збираються поховати іншу людину.

Олесь помер у 1944 році. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі, розміром у 20 тис. чеських крон на 10 років (приблизно 20 тис. грн). За словами представників української громади, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував, за власною ініціативою, громадянин Чехії та виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся. За словами українських діаспорян, перепоховання заплановано на 12.00 3 січня, плани щодо подальшого поховання останків Олеся та його дружини невідомі. Могилу письменника вже розкопали. На Ольшанському кладовищі перебувають представники української діаспори, які чекають на консула.

Міністр інформполітики Юрій Стець заявив у коментарі DT.UA, що відповідні державні установи вже поінформовані про проблему і намагаються вирішити її.

Джерело: http://dt.ua/CULTURE/v-chehiyi-mozhut-primusovo-eksgumuvati-reshtki-vidomogo-ukrayinskogo-pismennika-oleksandra-olesya-229213_.html