Нацгвардія в зоні АТО за минулий рік затримала 409 осіб, що підозрюються в участі у бандформуваннях на Донбасі – командувач

12:42, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Національна гвардія в зоні АТО за минулий рік затримала 409 осіб, що підозрюються в участі в діяльності незаконних збройних формувань, встановила місцезнаходження 11 органів військового управління і місця дислокацій особового складу НЗФ, вилучила арсенали зброї та контрабанди на суму понад 2 млн 235 тис. грн.

Про це повідомив командувач Національної гвардії України, генерал-лейтенант Юрій Аллеров, зазначають у прес-службі відомства.

За його словами, Нацгвардія в тісній співпраці з іншими силовими структурами виконує ізоляційно-обмежувальні та контрдиверсійні заходи в зоні проведення АТО.

«Лише за цей рік військовослужбовцями підрозділів спеціального призначення НГУ затримано та передано до органів Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України 409 осіб, що підозрюються в участі в діяльності незаконних збройних формувань та в кримінальній діяльності на території України й за її межами», – зазначив Аллеров.

Крім того, командувач зауважив, що завдяки точному коригуванню вогню розвідниками Нацгвардії артилерійські підрозділи сил АТО успішно вражають цілі противника: так, було знищено сховище боєприпасів артилерійської батареї.

Також, за його словами, нацгвардійцями встановлено місцезнаходження 11 органів військового управління незаконних збройних формувань; місця дислокацій особового складу НЗФ, скупчення військової техніки та озброєння, вогневих позицій та спостережних постів, а також ймовірних маршрутів проникнення диверсійно-розвідувальних груп на підконтрольну уряду територію України.

«В зоні АТО нацгвардійці охороняють громадський порядок у Слов’янську, Рубіжному, Сєвєродонецьку, забезпечують безпеку Луганської військово-цивільної адміністрації, Південнодонбаської електропідстанції, несуть службу на блокпостах та взводних опорних пунктах на 2-й та 3-й лініях оборони», – заявив Аллеров.

Він розповів, що цього року нацгвардійцями вилучено 3 ручні протитанкові гранатомети, 39 гранат, 3 міни, 8 одиниць вогнепальної зброї та 4,5 тис. набоїв до неї. Викрито 2 схованки зі зброєю та боєприпасами, де знаходилися машинка для підриву, 12 бухт проволоки для встановлення розтяжок, 1 ящик із гранатами РГД-5, 2 ящики з 23-мм набоями та цинк із 7,62-мм набоями.

Також йде активна боротьба із контрабандою. «З початку року нацгвардійцями в зоні АТО вилучено контрабанди на суму понад 2 млн 235 тис. грн, з них близько 1 млн гривень готівкою, інше – продуктами харчування, різноманітними господарськими товарами та пально-мастильними матеріалами», – заявив він.