Трамп заявив, що КНДР не зможе розробити ядерну зброю, здатну досягнути території США

11:49, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Обраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп, інавгурація якого запланована на 20 січня, заявив, що Корейська народно-демократична республіка (Північна Корея) не зможе розробити ядерну зброю, здатну вдарити по території США.

Про це він написав у Twitter.

"Північна Корея тільки що заявила, що перебуває на фінальній стадії у розробці ядерної зброї, спроможної досягнути території Сполучених Штатів. Цього не відбудеться", - наголосив Трамп.

Як повідомляє американське видання Politico, північнокорейський лідер Кім Чен Ин під час свого щорічного новорічного звернення у неділю сказав, що підготовчі роботи для запуску міжконтинентальної балістичної ракети "досягли фінальної стадії".

Північна Корея, яка має протиріччя із США з часу початку корейської війни у 1950 році, вперше випробувала ядерну зброю у 2006 році. Також ядерні випробування відбувалися минулого року, і зокрема 6 січня 2016 року.

Джерело: http://www.politico.com/story/2017/01/trump-north-korea-nuclear-weapon-233109

Як повідомляв УНІАН, 30 листопада 2016 року Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй посилила санкції проти Північної Кореї у зв'язку з продовженням незаконної ядерної діяльності та у відповідь на ядерне випробування, яке відбулося 9 вересня 2016 року.

Раніше, 7 вересня, Рада безпеки ООН рішуче засудила запуск балістичних ракет Північною Кореєю.

Члени Ради безпеки зауважили, що з квітня Північна Корея провела цілу низку запусків ракет, повністю проігнорувавши заклики Радбезу. Зокрема, вони нагадали про запуски 15 квітня, 23 квітня, 27 квітня, 28 квітня, 31 травня, 21 червня, 19 липня, 18 липня, 2 серпня і 23 серпня. Рада безпеки ООН висловила жаль, що замість того, щоб задовольняти потреби своїх громадян, Північна Корея спрямовує ресурси на розробку балістичних ракет.

У своїй останній резолюції щодо КНДР (2270), яку було ухвалено 2 березня 2016 року, Рада безпеки ООН посилила й розширила санкції стосовно Пхеньяна у відповідь на його ракетно-ядерні випробування в січні-лютому цього року. Члени Радбезу заборонили експорт із КНДР вугілля, залізної руди, золота, титану, ванадію та інших цінних металів, а також постачання до країни авіаційного пального. Резолюція розширює сферу охоплення збройового ембарго і запроваджує заборону на відкриття відділень банків Північної Кореї за кордоном.

Про успішне випробування водневої бомби влада КНДР оголосила 6 січня 2016 року. В заяві уряду країни йшлося про те, що випробування відбулося "відповідно до стратегічного курсу Трудової партії Кореї". В результаті, наголошувалося в заяві, КНДР "стала володіти найпотужнішими ядерними силами стримування".