Місія ОБСЄ знову заявляє про обмежений доступ на трьох ділянках розведення сил на Донбасі

11:25, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) знову заявляє про обмежений доступ на трьох ділянках розведення сил і засобів на лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях.

Про це йдеться у повідомленні СММ у соціальній мережі Facebook.

"Сьогодні знову обмежений доступ для СММ ОБСЄ до ділянок розведення Первомайськ/Золоте, Станиця Луганська, Петрівське/Богданівка. ЗСУ, «ЛНР», «ДНР» не змогли гарантувати безпеку СММ (можливі міни). Доступ СММ на всіх трьох ділянках розведення залишається обмеженим, однак місія може здійснювати частковий моніторинг на цих ділянках", - йдеться у повідомленні.

Спостерігачі заявили, що готові та можуть здійснювати спостереження, але потребують для цього доступу. Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) має сприяти забезпеченню безпечного і безперешкодного доступу, координувати розмінування.

Як повідомляв УНІАН, 21 вересня 2016 року в Мінську було підписано Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі про розведення сил і засобів на лінії розмежування. Документом передбачено розведення сил і засобів у Золотому, Петрівському і Станиці Луганській.

1 жовтня розведення сил відбулося в Золотому, 7 жовтня – у Петрівському. На 9 жовтня було заплановане відведення сил поблизу Станиці Луганської, проте через обстріли з боку російсько-терористичних військ Збройні сили України перенесли терміни відведення сил поблизу Станиці Луганської.