Файлообмінник Ex.ua відновив роботу на новому домені

10:36, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Найбільший український сервіс обміну інформацією Ex.ua, який закрився з 1 грудня, відновив роботу на новому домені FEX.NET, повідомив сервіс на своєму сайті.

«Повідомляємо, що сервіс ЕХ-файли перезапущено на домені FEX.NET (File EXchange Network). Його реалізовано на принципово новій технологічній платформі, що забезпечить додаткову зручність використання», - повідомляється на сайті Ex.ua.

Згідно з повідомленням, новий сервіс має базові функції: анонімний обмін інформацією будь-якого формату і розміру, автоматичне конвертування файлів для перегляду і програвання, термін зберігання об'єкту становить 7 днів.

«Даний набір функцій є базовим і буде розширюватися. Протягом двох місяців буде реалізовано додаткові можливості файлообміну, включаючи запуск постійного сховища і хмари потокового мовлення», - йдеться у повідомленні.

На сайті повідомили, що для перших 100 тис. українських користувачів очікувана ціна зберігання інформації за місяць становитиме 1 дол. за 1 терабайт.

Крім того, всі власники поштових скриньок Ex.ua отримають додаткове розширення на домені FEX.NET з тим самим логіном і паролем доступу.

Власники сервісу Ex.ua наголосили на важливості наявності для України власного файлосховища у сучасному суспільстві.

«FEX.NET має стати новим етапом у розвитку сервісів зберігання інформації, і це буде український ресурс. Він стане повністю захищеним і абсолютно безпечним. Ми налаштовані запропонувати світові технологію, яка буде краще і дешевше за існуючі аналоги. Ми хочемо показати, що інновації народжуються тут», - зазначили вони.

Як повідомляв УНІАН, 1 грудня 2016 року український сервіс обміну інформацією Ex.ua виставив на продаж свій домен за 1 млн дол. і заявив про намір створити новий файлообмінник.

17 листопада минулого року український сервіс обміну інформацією Ex.ua оголосив про припинення діяльності в Україні з 1 грудня через погрози, шантаж і DDOS-атаки.

У 2012 році після звернення Торговельного представництва США міліція закрила один з найбільших українських порталів обміну файлами Eх.ua.

Після закриття EХ.ua користувачі інтернету на знак протесту масово атакували сайти МВС, президента, уряду, Партії регіонів, Нацбанку, СБУ тощо.

2 лютого 2013 року міліція відкликала вимогу про блокування порталу Eх.ua, а 3 лютого ресурс частково відновив роботу.

5 листопада 2016 року департамент кіберполіції Національної поліції України припинив роботу одного з найбільших онлайн-кінотеатрів України fs.to, який нелегально обслуговував до мільйона користувачів і завдав правовласникам близько 5 млн грн збитку.

У середині листопада 2016 року популярний торрент-трекер Torrents.Net.UA оголосив про припинення роботи в Україні на невизначений час.