В Індії проведено успішні випробування двоступеневої стратегічної ракети Agni-4

10:55, 02 січня 2017

Київ. 2 січня. УНІАН. В Індії пройшли сьогодні успішні випробування двоступеневої стратегічної ракети Agni-4, яка здатна доставити ядерну боєголовку вагою до тонни на відстань 4 тисячі кілометрів.

Про це повідомила Індійська організація оборонних досліджень і розробок (DRDO), передає ТАСС.

За її даними, запуск було відкладено на деякий час через щільний туман, відтак проведений у штатному режимі об 11:30 за місцевим часом з полігону імені Абдула Калама в Бенгальській затоці біля узбережжя штату Одіша на сході Індії».

Ракета середньої дальності класу «земля – земля» Agni-4 має довжину 20 метрів і важить близько 17 тонн. Це вже шосте проведене випробування, лише одне з них було визнане невдалим.

На цьому ж полігоні 26 грудня DRDO також успішно випробувала міжконтинентальну балістичну ядерну ракету Agni-5 дальністю до 5,5 тис. км, яка здатна нести ядерну боєголовку вагою понад тонну.

Балістичні ракети серії Agni, названої в честь давньоіндійського бога вогню, створено в рамках комплексної програми розробки керованих снарядів Міністерства оборони Індії. Зараз на озброєнні країни стоять чотири типи таких ракет Agni-1 (дальністю 700 км), Agni-2 (2 тис. км), Agni-3 і Agni-4 (від 2,5 тис. км до 4 тис. км).

Джерело http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/3920690