У Києві націоналісти проводять смолоскипну ходу до дня народження Бандери (доповнена)

18:53, 01 січня 2017

Київ. 1 січня. УНІАН. У Києві понад тисяча прихильників політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода", Організації українських націоналістів (ОУН) та інших проводять смолоскипну ходу з нагоди 108-ї річниці з дня народження провідника Організації українських націоналістів Степана Бандери.

Як передає кореспондент УНІАН, марш проходить центральними вулицями столиці й повинен завершитися народним віче Майдані Незалежності за маршрутом: вул. Володимирська – бульвар Тараса Шевченка – вулиця Хрещатик – Майдан Незалежності.

Активісти вийшли на проїзджу частину вулиці Володимирська. Їх супроводжують військовослужбовці Національної поліції, відгороджуючи від автомобілів, які курсують вулицею.

Вже традиційно попереду колони йде молода дівчина з портретом Бандери у руках. Разом з тим, на початку колони учасники смолоскипної ходи тримають два величезні чорно-білі портрети Степана Бандери та Романа Шухевича.

Також колону супроводжує ветеран Української повстанської армії з Білої Церкви Теодор Дячун.

На початку колони активісти несуть величезний червоно-чорний стяг. Ще п'ятеро активістів йдуть та б'ють в барабани.

В учасників ходи - державні та червоно-чорні прапори, також прапори "Свободи", Конгресу українських націоналістів та інші.

Вони несуть банери з написами "Переможемо другий Хазарський каганат", "Наша релігія - націоналізм! Наш пророк - Степан Бандера!" та інші.

Учасники ходи, зокрема, скандують "Бандера, Шухевич - герої України", "Пам'ятай, чужинець, тут господар українець!".

Наприкінці колони активісти, які несуть чорний плакат "Білий молот", викрикують лайливі слова щодо правоохоронних органів і кидають петарди.

"Сьогоднішня поліцейська система - це репресивний орган в руках олігархів", - заявив один із учасників ходи у мегафон. Також вони вимагають звільнення усіх політв'язнів. Активісти стверджують, що за часи президенства Петра Порошенка кількість політв'язнів в Україні збільшилась у десятки разів у порівнянні з періодом президентства Віктора Януковича.

Також вони скандують: "Авакова-собаку - повісить на гілляку". Окрім того, на перехресті вулиць Хрещатик та Хмельницького учасники ходи запалили фаєри.

Раніше у поліції повідомили, що 700 правоохоронців, з яких 250 військовослужбовці Національної гвардії охоронятимуть масові заходи у Києві з нагоди 108-ї річниці від дня народження одного із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху.