У Житомирі відбулися смолоскипна хода і віче до дня народження Степана Бандери

18:45, 01 січня 2017

Житомир. 1 січня. УНІАН. У Житомирі сьогодні в рамках заходів з нагоди відзначення 108-ї річниці від дня народження Степана Бандери відбулися смолоскипна хода і віче.

Як передає кореспондент УНІАН, близько ста учасників заходу розпочали ходу біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Вигукуючи націоналістичні гасла "Слава нації!", вони пройшли вулицею Великою Бердичівською до Будинку правосуддя на Замковій горі, де провели урочисте віче.

Учасники маршу тримали державні прапори України та червоно-чорні стяги.

До заходу долучилися житомиряни, які прийшли на майдан Корольова до головної ялинки області. Учасників заходу охороняли правоохоронці.

Під час віча його учасники згадали Бандеру та хвилиною мовчання вшанували його пам`ять.

«Сьогоднішній день відзначення 108-ї річниці від дня народження Степана Бандери є святом незалежного, вільного духу українців», - зазначалось на віче.

Як повідомляв УНІАН, святкові заходи з нагоди 108-ї річниці від дня народження одного із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху заплановані в різних містах України.

У Києві націоналісти проводять смолоскипну ходу до дня народження Бандери. Марш проходить центральними вулицями столиці й повинен завершитися народним вічем на Майдані Незалежності .

Головні ж урочистості відбувалися сьогодні в селі Старий Угринів Калуського району Івано-Франківської області, де народився відомий український політичний діяч.