У Луцьку громадським віче і покладанням квітів вшанували пам’ять Степана Бандери

18:11, 01 січня 2017

Луцьк. 1 січня. УНІАН. У Луцьку громадським віче і покладанням квітів вшанували пам’ять Степана Бандери з нагоди 108-річниці з дня народження.

Як передає кореспондент УНІАН, вшанування керівника проводу Організації Українських націоналістів відбулося сьогодні, 1 січня, біля міського РАЦСу, на площі Героїв Майдану - на місці, де мають спорудити пам’ятник Бандері.

Поки що там встановлено лише постамент, на якому світлина Бандери в рамці. Сьогодні її прикрасили вишитими рушниками. 1 січня біля постаменту традиційно збираються містяни, цього разу прийшло до 100 людей.

Присутній на зібранні голова Братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура Богдан Вівчарик наголосив, що тривають роботи зі встановлення пам’ятника Бандері, вартість якого перевищує 3 млн грн. На його переконання, міська влада повинна «не відкидати історію та виділити впродовж двох років необхідні кошти, щоб лучани пишалися цим місцем і своїм містом».

Відбулася служба Божа за упокій душі Бандери. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх загиблих у боротьбі за свободу України та поклали квіти до постаменту майбутнього пам’ятника.

Довідка УНІАН. У Луцьку неодноразово виникали дискусії щодо місця, де має бути встановлений пам’ятник Бандері. У березні 2016 року більше 300 лучан підписалися під петицією щодо перенесення монумента від РАЦСу в інше місце. Відповідний проект було внесено на сесію, проте він не набрав достатньої кількості голосів.

Автори петиції вважають, що навпроти РАЦСу повинен стояти романтичний пам'ятник, який віалізує любов, злагоду і щастя.

У відповіді міськради на останню в 2016 році петицію, оприлюднену 30 грудня, було заявлено, що підстав шукати інше місце для встановлення пам’ятника Бандері немає. Адже вже споруджено його постамент, а також рішенням міськради виділені кошти на виготовлення скульптурної частини пам’ятника.