США продовжать підтримку Грузії - сенатор Маккейн

17:04, 01 січня 2017

Київ. 1 січня. УНІАН. Сполучені Штати Америки продовжать підтримку Грузії.

Про це заявив у неділю журналістам у Тбілісі колишній кандидат в президенти США від Республіканської партії сенатор Джон Маккейн, який прибув сюди з дводенним робочим візитом, передає ТАСС.

«США і далі продовжать підтримку свободи, суверенітету і територіальної цілісності Грузії в рамках міжнародно визнаних кордонів країни», - сказав Маккейн.

За повідомленням властей Грузії, Маккейн проведе зустрічі з президентом країни Георгієм Маргвелашвілі, прем'єр-міністром Георгієм Квірікашвілі і міністром оборони Леваном Ізорія. Будуть обговорені питання розвитку стратегічного партнерства двох країн.

30 грудня очільник оборонного відомства Грузії заявив, що запланований на початок січня 2017 року візит сенатора Маккейна до Тбілісі підкреслює стратегічне партнерство двох країн. За його словами, США збільшують підтримку Грузії, підтвердженням чого є оформлений у липні між двома країнами меморандум «Про поглиблення партнерства Грузії та США у сфері оборони і безпеки».

Ізорія повідомив, що під час візиту в Тбілісі Маккейна ознайомлять з реформами, запланованими в системі оборони і в цілому в країні.

29 грудня прем'єр-міністр Квірікашвілі повідомив, що уряд Грузії встановив перші контакти з новою адміністрацією США.

«У майбутньому ми очікуємо на поглиблення співпраці двох країн відповідно до положень Хартії стратегічного партнерства між Грузією і США (підписаної у січні 2009 року у Вашингтоні)», - сказав прем'єр.

Джерело: http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/3920283

Як відомо, Грузія і США активно співпрацюють з 1992 року у сфері політики, економіки, торгівлі, а з кінця 1990-х років - в області оборони і безпеки. Сенатор Джон Маккейн в останні 15 років неодноразово приїжджав до Грузії, зустрічаючись з вищими посадовими особами країни і заявляючи про підтримку Грузії.