Los Angeles Times: Глобальне потепління може відкрити "гробницю" ядерних відходів

16:35, 15 листопада 2019
23151
0

Купол, під яким зберігаються заражені матеріали з часів ядерних випробувань, і без того постарів, а підвищення рівня океану може його остаточно зруйнувати.

Глобальне потепління може знищити купол, під яким зберігається велика купа ядерних відходів / Flickr/Eupalinos Ugajin
Глобальне потепління може знищити купол, під яким зберігається велика купа ядерних відходів / Flickr/Eupalinos Ugajin

Кліматичні зміни можуть зачепити велетенську купу ядерних відходів, закриту під куполом на острові Руніт, Маршаллові Острови. Цей купол місцеві називають "гробницею".

Репортери Los Angeles Times разом зі школою журналістики Колумбійського університету впродовж 15 місяців проводили розслідування, яке виявило, що "гробниця" ледве тримається купи. А підвищення рівня моря і вищі температури, спричинені антропогенною зміною клімату, можуть порушити купол. Це призведе до витоку токсичних відходів у довкілля.

Купол на острові Руніт був збудований у 1970-х роках для захоронення 87,8 тисяч кубометрів ядерних уламків, які лишилися після ядерних випробувань США. Як з'ясували журналісти Los Angeles Times, уряд Маршаллових Островів теж використовував це місце для випробування звичайної й біологічної зброї після тимчасової заборони на ядерні тести в 1958 році.

В ООН підрахували, у скільки обійдеться призупинення глобального потепління на 20 років

Більшу частину ядерних відходів зібрали й захоронили під гробниці, збудованій на верхівці відкритого кратера. Всі матеріали потім накрили 18-дюймовою кришкою, щоб виконати "моральне зобов'язання", про що йдеться в розсекречених даних США. Але навіть після цього були занепокоєння, наскільки добре ця споруда виконує своє завдання. У військовому документі від 1981 року, який опинився в руках Los Angeles Times, йдеться про те, що кілька людей знали про "просочування радіоактивних матеріалів з кратера навіть у минулому. І це продовжиться й надалі". Минуло ще майже 40 років, і кліматичні зміни додалися до рівняння. Підвищення рівня моря в регіоні викликає особливе занепокоєння.

Згідно з прогнозами, в середньому рівень моря підніметься на два метри до кінця поточного століття. Але Маршаллові Острови постраждають більше інших частин світу. Рівень моря в цьому регіоні зростає на 7 міліметрів щороку з 1993-го.

«Людство чекають небачені муки»: 11 тисяч вчених виступили з попередженням

Це підтверджують супутникові знімки. В цей час, в інших куточках планети цей показник становить всього 2,8-3,6 міліметра, про що йдеться у звіті Міжнародної ініціативи з адаптації до кліматичних змін.

Ядерна гробниця вже має зношений вигляд. Але шторми й хвилі океану, які вдарять по ній через підвищення рівня моря, можуть створити більше проблем у майбутньому. Купол на острові Руніт може розколотися, випустивши токсичні хімікати в довкілля.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Віргінія, США
+7°
Погода Стерлінг - невелика хмарність
73 %
773 мм
5.8 м/с
1 %
Стрічка новин
Deprecated block
+
Продолжая просматривать unian.net, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять