Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Вето Ющенка на бюджет - ознака того, що він йде на загострення конфлікту – експерт

 

 Ветування Президентом України Віктором ЮЩЕНКОМ закону про державний бюджет на 2007 рік - це ознака того, що Президент і його команда вирішили йти на подальше загострення конфлікту.

Таку думку УНІАН висловив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій БАЛА.

«Факт ветування — це конвертація політичних амбіцій в економічну площину. А в цьому випадку ми говоримо вже про загрозу національній безпеці. Боротьба за повноваження, яка вилилася у ветування Президентом закону про держбюджет, може істотно вплинути на економіку держави, аж до її паралізації», - вважає В.БАЛА.

За його словами, те, що В.ЮЩЕНКА все ж таки змогли переконати піти на цей крок, свідчить про те, «що українським політикам чужі національні інтереси - для них набагато важливіші моментальні політичні вигоди». «Але в даному разі це не спрацює, оскільки ветування бюджету бумерангом позначиться на всьому українському політикумі», - додав експерт.

В.БАЛА вважає, що «Президенту, очевидно, втовкмачили, що проблема відсутності бюджету вдарить по іміджу Кабінету міністрів і команда ЯНУКОВИЧА стане більш поступливою надалі. Проте це стратегічна помилка, яка може спричинити колосальне падіння рейтингу саме Президента».

В.БАЛА також відзначив, що проблема може бути розв`язана у разі прагматичної поведінки прем`єра і антикризової коаліції, яка вимушена проявити патріотизм і спробувати врегулювати конфлікт. «Представники антикризової коаліції і Кабінету міністрів мають зробити все можливе для спроби мирного вирішення конфлікту», - сказав він.

Крім того, В.БАЛА вважає, що В.ЮЩЕНКО готовий підписати бюджет «з внесенням формальних правок», оскільки він не скористався відведеними йому 15 днями для розгляду, а ветував закон одразу. На думку експерта, якщо це станеться, то значить “вето на цьому етапі — не більш ніж спосіб продемонструвати власну значущість в контексті конституційної реформи».

В.БАЛА також переконаний, що дуже багато що залежатиме також від координатора більшості Раїси БОГАТИРЬОВОЇ. Зокрема, він зазначив, що саме вона повинна буде забезпечити ефективне повторне проходження бюджету в парламенті. «Сумнівно, що антикризова коаліція буде розширена до конституційної більшості, але не можна виключати, що спроби мотивувати депутатів з БЮТ і «Нашої України» робитимуться», - додав В.БАЛА.

Як повідомляв УНІАН, учора увечері Президент України В.ЮЩЕНКО, відповідно до частини другої статті 94 Конституції України, повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою Закон «Про Державний бюджет України на 2007 рік».

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку