Перша сесія Одеської облради / фото Думская

У сесійній залі Одеської обласної ради понад вісім годин тривають сутички між депутатами.

Як передає кореспондент УНІАН, перша сесія облради, яка мала розпочатися сьогодні об 11:00, досі не розпочалася.

Представники трьох політсил - "Опозиційної платформи - За життя", "Партії Шарія" і "За майбутнє" - блокують трибуну. Їх підтримують деякі депутати Одеської міськради, зокрема від "ОПЗЖ" - Лілія Леонідова, Богдан Гіганов, Віталій Саутенко і Віктор Баранський, а також депутати Верховної Ради - Тетяна Плачкова і Микола Скорик ("ОПЗЖ"), Анатолій Урбанський ("За майбутнє") і його брат - екс-депутат ВР Олександр Урбанський.

Думская

Також до облради прибули прихильники їхніх опонентів - політсил "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Довіряй справам".

Читайте такожЗеленський пообіцяв "жорстко стежити" за новообраною місцевою владою

Між опонентами сталося кілька сутичок, в тому числі із застосуванням фізичної сили. У сесійній залі виламали двері, зламали кілька столів і стільців, жінка-депутат порвала якийсь список.

Дехто з присутніх збирався на столи, свистів, обливався водою.

Також присутні періодично скандують "Ганьба!", а також вимагають присутності голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького.

Як повідомив УНІАН один з депутатів, Гриневецький запропонував скасувати сесію і зібратися за кілька днів, коли Одеська обласна територіальна виборча комісія зареєструє 9 депутатів від "ОПЗЖ" і "За майбутнє". Саме це (незареєстровані депутати) стало причиною блокування трибуни - відсутність 9 людей не дозволяє учасникам протесту сформувати більшість.

Проте, ніхто не розходиться. Конфлікти тривають: одні намагаються провести сесію, інші їм заважають.

За твердженням представників "ОПТЗЖ", постраждала народний депутат Плачкова, і до облради прибули медики швидкої допомоги.

Місцеві вибори в Одесі: результати

  • 10 листопада Одеська обласна ТВК оголосила результати виборів до Одеської облради, куди пройшли сім партій - "Опозиційна платформа - За життя", "Слуга народу", "Довіряй ділам", "Європейська солідарність", "За майбутнє", "Батьківщина", "Партія Шарія".
  • За результатами голосування, "ОПЗЖ" отримала 24 мандати, "Слуга народу" - 16, "Довіряй ділам" - 11, "Європейська солідарність" - 10, "За майбутнє" - 10, "Батьківщина" - 7 і "Партія Шарія" - 6 місць.
  • Сьогодні, 4 грудня, кілька десятків депутатів новообраної Одеської обласної ради вийшли на трибуну і заблокували проведення сесії, яка має відбутися вперше після виборів, що пройшли 25 жовтня. Вони заявили, що ТВК не реєструє депутатів від партії "За майбутнє".

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram