Володимир Путін відвідав суднобудівний завод "Залив" в окупованій Керчі / REUTERS

Європейський Союз заявляє, що будівництво нових військових кораблів в окупованому Росією Криму порушує міжнародне право.

Про це йдеться в заяві речника з закордонних справ і політики безпеки Європейської служби зовнішніх зв'язків, яка є у розпорядженні УНІАН.

"Постійні зусилля Російської Федерації з підриву суверенітету і територіальної цілісності України, з подальшими спробами примусово інтегрувати незаконно анексований Крим і Севастополь в Росію, становлять порушення міжнародного права", - йдеться в заяві.

Відео дня

Зокрема, в Євросоюзі наголосили, що нещодавня церемонія закладання двох десантних бойових кораблів для Військово-морського флоту РФ в окупованій Керчі є ще одним виразним кроком мілітаризації Кримського півострова, яка триває і має істотний негативний вплив на регіональну безпеку в Чорному морі.

Також в ЄС ще одну стурбованість викликають останні обмеження свободи пересування для українських громадян з Кримського півострова та повернення до нього. "Доступ на материкову Україну і право на повернення до місця постійного проживання має бути гарантовано беззастережно і для цього не має вимагатися російський паспорт", - наголошується в заяві.

Читайте такожКулеба закликає посилити тиск на Кремль через мілітаризацію та порушення прав людини в Криму

В Євросоюзі заявляють, що продовжують очікувати від Росії припинення всіх порушень міжнародного права на Кримському півострові. "Європейський Союз непохитний у своїй підтримці незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - наголошується в заяві.

Як повідомляв УНІАН, 20 липня президент Російської Федерації Володимир Путін відвідав суднобудівний завод "Залив" у Керчі, де взяв участь у відеоконференції з іншими суднобудівними комплексами - "Севмаш" і "Северная верфь", на яких також закладали нові кораблі.

22 липня російські прикордонники почали штрафувати кримчан за спробу перетнути адмінкордон України з Кримом за українським паспортом. За твердженням ФСБ, український паспорт для в'їзду (виїзду) на півострів є недійсним.