Через окупацію у Криму виник дефіцит прісної води / фото УНІАН

В анексованому Криму гостро відчувається відсутність питної води з Дніпра, проте півострову не загрожує перетворення на пустелю.

Таку думку висловив заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, передає «Обозреватель». "Є проблема, пов'язана з екологією – відсутність води призводить до засолення", – заявив він.

За його словами, коли півострів повернеться до складу України, доведеться витратити значні кошти, щоб "відновити екологічні властивості цієї території".

Відео дня

Читайте такожУ мережі висміяли Кримський міст

"Захоплюючи і приєднуючи до себе територію, агресор повинен був розуміти, що у нього будуть виникати проблеми з Україною обов'язково. Якщо питання електрики вони вирішили за рахунок того, що поставили енергопродукуючі генератори, то опріснювачі води вони не змогли поставити", – зазначив Умеров.

"Не можуть брати морську воду ані для пиття, ані для поливу. Брали воду з артезіанських колодязів – вона стала солоною. Підземні горизонти води почали заміщатися морською водою. Води для поливу у них немає", – додав він.

При цьому заступник голови Меджлісу зазначив, що Крим тисячоліттями існував без дніпровської води – "просто там були інші пріоритети".

"Це все одно не було пустелею, були степи, розвивалося тваринництво. Населення було трошки менше, ніж зараз, але Крим не загине, не перетвориться на пустелю. Але відновлювати його (після повернення – ред.) доведеться Україні", – зазначив Умеров.