этот материал доступен на русском

Нові українські паспорти випустить компанія із Росії – розслідування «Стоп корупції»

10:01, 08 жовтня 2019
Суспільство
971 0
Ілюстрація REUTERS

Компанія «Індустріально-інноваційна група» (IIG), яка за інформацією ЗМІ займеться перевипуском українських паспортів, має коріння в Росії, з'ясували журналісти проекту журналістських розслідувань "СТОП корупції".

Як стало відомо раніше, компанія IIG, яка обіцяє взяти на себе заміну паспортів на нові ID-карти, насправді перейменований скандально відомий консорціум "ЄДАПС" (Єдина державна автоматизована паспортна система). В Україні консорціум ЄДАПС «прославився» багатомільйонними корупційними схемами у сфері випуску документів суворої звітності.

Згідно з реєстром юридичних осіб у 2015 році ТОВ «ЄДАПС» змінило назву на IIG. Перейменування консорціуму відбулося після заяви міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про корупцію та махінації з боку компанії та розірвання договору з консорціумом ЄДАПС.

Після зміни назви з ЄДАПС на IIG, власник компанії Юрій Сидоренко, з метою приховати свою причетність до IIG, вийшов зі складу її засновників.

«Торік із засновників компанії (IIG/ЄДАПС) вийшов Юрій Сидоренко. Його місце зайняли кілька кіпрських компаній, громадянин ОАЕ та Ірина Обиденко, та сама, котра все життя пропрацювала на ЄДАПС. Виявляється, що назву змінили на IIG, а начинка така ж сама, оскільки топ-менеджери залишилися на місцях», - роблять висновок журналісти.

Але корупційне минуле – не найнебезпечніший момент в історії з поверненням ЄДАПС. У ході розслідування журналісти дізналися, що вищезгаданий Юрій Сидоренко (власник ЄДАПС), 20 лютого 2014 року зареєстрував у Москві компанію з однойменною назвою – ТОВ ЄДАПС, яка працює й до сьогодні.

«За виручені від паспортної монополії кошти він (Сидоренко) побудував єдиний православний храм на Аравійському півострові. Московського патріархату. В закладці храму брав участь майбутній Патріарх Московський і Всієї Русі Кирило. Всі хвалебні оди були ктитору з України. Сам меценат Сидоренко - частий гість цього храму», - констатують журналісти.

У розслідуванні наводяться численні факти, що вказують на близькі стосунки Сидоренка з Кирилом. У свою чергу останнього в ЗМІ не рідко пов'язують з російською ФСБ.

«Духовний зв'язок» власника ЄДАПС з московським патріархатом цілком може пояснюватися прямим зв'язком Сидоренка з ФСБ, припускають журналісти.

Олександр Золотнюк, голова ГО «Спільна варта», ветеран АТО вважає, що виготовлення українських паспортів компанією з корупційною репутацією, яка має зв'язки у Москві - прямий підрив національної безпеки.

«Дана ситуація може призвести до того, що це розв'яже руки російським спецслужбам на території України і ми неодноразово зможемо побачити викрадення та фізичний вплив на території України», - каже він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter