Ілюстрація / REUTERS

У Міністерстві охорони здоров'я розробили інструкцію з поховання людей, які померли внаслідок ускладнень від COVID-19.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, Всесвітня організація охорони здоров'я не дає рекомендацій стосовно поховання померлих від COVID-19.

Відео дня

"Наш оперативний штаб, який працює при Міністерстві охорони здоров'я, детально розглядав це питання та визначив всі можливі ризики, які можуть виникнути, і ми розробили певну інструкцію щодо цього, яка зараз лягає у нормативно-правовий акт МОЗ та чітко показує, як діяти на кожному етапі поховання, щоб не допустити можливого інфікування", - сказав він.

За словами Ляшка, найбільший ризик під час поховання становлять ритуальні обряди, які передбачають велике скупчення людей та прощальні поцілунки померлого.

"Це все ті точки, які треба унеможливити та запобігти їм, тому... ми змушені вам рекомендувати зменшити час і кількість людей, які проводжають людину в останню путь при коронавірусній хворобі, оскільки тут є можливість недотримання правил карантину, які сьогодні забороняють ритуальні обряди, і це може призвести до адміністративної і кримінальної відповідальності. Але в першу чергу це ризик і загроза інфікування, тому вчергове закликаємо уникати всього, що може призвести до передачі коронавірусної хвороби", - наголосив заступник міністра.

Читайте такожКиянам нагадали про штрафи за порушення запроваджених в місті обмежувальних заходів через COVID-19

Як повідомляв УНІАН, 11 березня Кабінет міністрів через поширення коронавірусу ухвалив рішення запровадити в Україні карантин з 12 березня по 3 квітня.

Станом на ранок 23 березня в України зафіксовано 73 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. Випадки інфікування коронавірусом виявлено у наступних областях: Дніпропетровській - 2, Донецькій - 1, Житомирській - 2 (1 летальний), Івано-Франківській - 5 (1 летальний), Київській - 5, Львівській область - 2, Тернопільській - 1, Чернівецькій - 25 (1 летальний), Черкаській - 1, а також у Києві - 29.

Читайте також: