Середа,
23 серпня 2017
Наші спільноти

МЗС вручили 2 метри претензій

 

Сьогодні біля Міністерства закордонних справ представники Асоціації захисту прав громадян розписали полотно розміром 1,5 на 2 метри з претензіями і питаннями до міністерства, щодо його дій (точніше за бездіяльність) стосовно вирішення авіаційного конфлікту навколо заборони польотів українській авіакомпанії «Дніпроавіа» до Німеччини.

Асоціація вже вдруге пікетує МЗС з цього приводу. Асоціація, не дочекавшись якої-небудь реакції від МЗСу після пікетування 18 серпня, вирішила нагадати про те, що державне відомство повинне якось реагувати на звернення громадськості.

Глава Асоціації Володимир ЛЕСИК заявив, що оскільки 2 місяці тому в МЗС було передано звернення на листі формату А4, і воно було проігнороване, то тепер вони вирішили звернутися  до іншого формату. «Щоб цього разу наші слова були помітнішими і не були проігноровані», - заявив він.

На зверненні-полотнищі учасники запитували, «чому МЗС не захищає вітчизняних авіаперевізників», «не реагує на дискримінаційні заборони Німеччині щодо української авіації» і запитували «що МЗС робить для вирішення конфлікту?».

Під скандування «МЗС не ігноруй – відповідно реагуй!», «Інтереси України – понад усе!» і неспростовне: «Літаки повинні літати!» керівник співчуваючою пікетникам організації - Суспільного комітету національної безпеки України Олексій ТОЛКАЧОВ повідомив УНІАН, що до чергового пікету привела не тільки відсутність реакції з боку МЗС, але й відсутність повноважень у Державіаслужби вирішити даний конфлікт (нагадаємо, вона зараз реорганізовується). «Врегулювання конфлікту повинен узяти на себе МЗС, інакше дійсно буде і подальший суспільний резонанс, і вихід на європейські органи влади, щоб з`ясувати і вирішити проблему», - заявив він. На його думку, необхідно активізувати процес переговорів, зайняти жорстку позицію по відношенню до Німеччини, «а то складається враження що вони (МЗС) зайняті особистими конфліктами, амбіціями, хто буде міністром», зауважив О.ТОЛКАЧОВ.

При цьому Асоціація захисту прав громадян не полінувалася передати звернення звичайного формату на листі в міністерство, в якому вимагає зрозуміло пояснити, чому було проігнороване і залишене без відповіді звернення асоціації від 18 серпня п.р., надане разом з колективним зверненням на захист авіації з 3 тис. підписами громадян України. Крім того, асоціація як і раніше вимагає активізувати переговори з Німеччиною і зайняти жорстку позицію при вирішенні проблеми.

У результаті до пікетників вийшов начальник відділу департаменту консульської служби МЗС Олег ГОРБЕНКО, який, як виявилось, нічого не знав про попереднє звернення і пікет від 18 серпня. Проте, він пообіцяв учасникам акції розібратися, чому від міністерства не було відповіді і реакції, а також пообіцяв, що міністерство займеться проблемою польотів.

Тепер впродовж місяця від МЗС повинна надійти хоч якась реакція (якщо, звичайно, звернення знов не «загубиться»), інакше. важко уявити «формат», в якому Асоціація тоді розмовлятиме з Міністерством, зауважилив Асоціації.

Нагадаємо, вже кілька разів Асоціація пікетувала різні інстанції на захист української авіації, оскільки з березня вітчизняній авіакомпанії «Дніпроавіа» заборонено літати до Німеччини. У свою чергу, Україна заборонила німецькій Люфтганзі літати до Дніпропетровська. Як вважають в асоціації, німецькі авіавласті видали заборону для «Дніпроавіа», оскільки Люфтганзі не погодили слоти (потрібні нею) для польотів в Дніпропетровський аеропорт. На будь-які інші запропоновані слоти німці не погоджуються, і конфлікт зайшов в безвихідь.

За словами О.ТОЛКАЧОВА, «Дніпроавіа» зазнає збитків, оскільки міжнародні авіаперевезення більш прибуткові і зазвичай дотують внутрішні. Тож, як наслідок, страждають і пасажири

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку