Засновник Офісу трансформації Максим Бахматов, що нині займається антикорупційними розслідуваннями, фігурував у кримінальних справах, одну з яких закрила скандальна суддя часів Януковича.

Про це у Facebook написав експерт, медіааналітик Назар Приходько, передає Апостроф.

"Вкурвлює так звана антикорупційна діяльність Максима Бахматова — поважного ніби підприємця, а з недавніх часів ще й викривача корупції. Не так вже й давно він сам із задоволенням користувався схематозними "благами", які зараз так жорстко "викриває", — написав Назар Приходько.

Відео дня

Він повідомив, що в серпні 2014 суддя Тетяна Овсеп’ян звільнила Бахматова від кримінальної відповідальності. Його звинувачували у підробці документів — ч.3 ст.358 КК України. Він надав фейкові довідки, щоби отримати понад 212 тис. доларів кредиту.

"Судячи зі статті, злочин міг бути скоєний повторно. За це Овсеп’ян мала б дати Бахматову 5 років обмеження чи позбавлення волі. Але справу тупо закрили. Цікаво, скільки це йому коштувало?", — йдеться в дописі.

Назар Приходько нагадав, що саме ця суддя, закрила розслідування "плівок Вовка" — аудіозапису, який правоохоронці зробили в кабінеті Павла Вовка, голови скандального Окружного апеляційного суду Києва. За даними "Схем", напередодні повномасштабного вторгнення РФ цей суд планував поновити Януковича на посаді.

Бахматов був підозрюваним у ще одній кримінальній справі. В 2007 році він взяв іпотеку, а в 2021 продав будинок і земельну ділянку, які були під заставою, щоби уникнути виплати боргу. Відповідно до судового рішення, Бахматов занизив вартість майна: будинку з 9,6 млн до 6,4 млн грн, ділянки — з 2 млн до 1 млн грн.

"Звичайне шахрайство. Тобто людина роками збагачувалася на схематозі, а прибутки прикривала легальним бізнесом. І нічого — він на волі і користується повагою в суспільстві, і навіть в корупції когось викриває", — написав Назар Приходько.