Українські поліцейські будуть використовувати електрошокери / фото err.ee

Національна поліція України готується прийняти на озброєння спеціальні засоби електропровідної дії з метою підвищення безпеки громадян та офіцерів.

Читайте такожПісля трагедії у Дніпрі патрульні частіше застосовуватимуть електрошокери - АваковТаку інформацію кореспонденту УНІАН підтвердили в прес-службі Національної поліції.

«Це медично сертифікована нелетальна зброя, яка знерухомлює активного правопорушника, але на відміну від бойових чи травматичних пістолетів не завдає жертві тяжких, небезпечних для життя та здоров'я вогнепальних поранень», - наголосили в прес-службі.

Як повідомили в компанії-постачальнику, Нацполіція почне використовувати перші 200 одиниць спеціальних засобів TASER X2 у період з вересня по жовтень поточного року. Очікується, що цей «інструмент деескалації допоможе максимально безпечно виходити із загрозливих ситуацій під час виконання службових обов'язків та зменшити пов'язані з цим можливі травми громадян та офіцерів поліції».

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко зауважив, що ці спецзасоби є абсолютно новим інструментом для правоохоронців нашої країни:

«Ми ретельно дослідили та продовжуємо стежити за досвідом застосування цих пристроїв у багатьох країнах світу та вважаємо, що оснащення наших підрозділів таким інноваційним пристроєм зробить їхню роботу щодо забезпечення громадського порядку набагато більш ефективною».

Як повідомляло видання «Наші Гроші», ще 18 червня Національна поліція за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Система» про закупівлю 200 електрошокерів на 32,85 мільйона гривень.

Електрошокери TASER X2: особливості моделі

  • Особливістю моделі TASER X2 є можливість установки двох картриджів для пострілу.
  • Картридж являє собою електроди з проводами, які вистрілюють завдяки стислому повітрю.
  • Кожен постріл фіксується власним реєстратором, який записує час і тривалість використання.