Міністерство охорони здоров’я за підтримки Favbet розпочало перше масштабне дослідження залежності від азартних ігор в Україні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення Інституту психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров’я України.

Суспільне дослідження здійснюється командою експертів, соціологів та науковців громадської спілки "Центр відповідальної гри" (RGC) та Інституту психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України за підтримки головного мецената - Favbet.

Відео дня

На основі вивчення ігрової поведінки осіб, які грають в азартні ігри, команда науковців, лікарів, психологів, юристів та соціологів установить критерії патологічної та проблемної ігрової поведінки й сформує "портрет" позитивного та проблемного гравця.

Це допоможе гемблінговим компаніям та лікарям своєчасно виявляти ознаки ризикової ігрової поведінки та запобігати ігровій залежності.

Також результатом такої роботи стануть рекомендації для професійної медичної спільноти щодо застосовування протоколів лікування ігрової залежності.

Дослідження допоможе розробити інструментарій самовиявлення проблемної/патологічної ігрової поведінки у гравця і на основі критеріїв такої поведінки розробити алгоритм дій та рекомендації щодо самодопомоги для запобігання ризику виникнення залежності від азартних ігор.

Також дослідження має допомогти розробити рекомендації для організаторів грального бізнесу з виявлення гравців з проблемною/патологічною ігровою поведінкою та алгоритм дій відповідальних представників щодо допомоги таким людям.