zk.dsns.gov.ua

У місті Галич Івано-Франківської області розгорівся скандал через, як стверджують місцеві мешканці, несправедливий розподіл грошових компенсацій, що раніше були направлені на подолання наслідків масштабних повеней у регіоні.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

За словами мешканців, лише близько сотні будинків змогли отримати обіцяні державою гроші.

Читайте такожБританія надасть 100 тисяч фунтів на допомогу постраждалим від повеней українцям

Пошкоджені оселі розділили на три категорії. За геть зруйновані - 300 тисяч гривень відшкодувань. На ті, що потребують капітального ремонту - виділять 50 тисяч. І по 20 тисяч - за пошкоджені помешкання - більшість осель віднесли саме до цієї категорії.

Люди кажуть, що цього дуже мало, адже в багатьох будинках треба повністю відновлювати стіни та підлогу. Потерпілі вимагають, щоб їхні оселі обстежили повторно.

"На 20 тисяч відшкодування - це хіба двері вхідні поставити, які у нас дуються. Підлогу, щоб найдешевшою плиткою застелити - 18 тисяч", - каже мешканка Галича Альона Чемеринська.

"Депутат не може визначити, чи цей будинок потребує капремонту чи поточного. Має бути спеціаліст. В адміністраціях є в штаті люди, які б могли це кваліфіковано розписати. Ще 26 числа ми просили надати, але відповіді досі немає", - каже секретар міської ради Олен Скриник.

Як повідомляв УНІАН, у червні інтенсивні опади призвели до масштабних повеней в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській та Тернопільській областях. Було підтоплено десятки населених пунктів, сільгоспугіддя, зруйновано дороги тощо. В Івано-Франківській області загинули троє осіб.

Уряд виділив на подолання наслідків повеней на заході України 672 млн грн. США заявили, що виділяють постраждалим українським регіонам 100 тис. доларів, Ізраїль закупив 25 тис. літрів питної води, а Молдова відправила в Чернівецьку область фуру з обладнанням і матеріалами для боротьби з надзвичайними ситуаціями.

Також допомогу Україні надали Швеція та Італія.