этот материал доступен на русском

Казарми замість вишів: МОН знову звернулось до Міноборони щодо відстрочки від призову для випускників

14:20, 07 липня 2020
Суспільство
879 0
Українські вступники ризикують потрапити в армію без шансу на вступ до вишу / УНІАН

Міністерство освіти і науки попросило Міністерство оборони врегулювати питання про надання випускникам відстрочки від весняного призову.

Про це УНІАН повідомили у Відділі зв'язків зі ЗМІ Міністерства освіти і науки.

Читайте такожНе встиг вступити до вишу – служи: випускників шкіл забирають до армії, попри обіцянки уряду

Нагадується, що у зв'язку з карантином, який було запроваджено в Україні через поширення COVID-19, весняний призов до армії перенесено на травень-липень 2020 р. Відповідне розпорядження уряд прийняв ще 26 лютого 2020 року. Важливо, що у пункті 5 цього документа зазначено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.

«До МОН надходять численні звернення вступників до закладів вищої освіти (як на ступінь бакалавра, так і магістра) та їхніх батьків щодо отримання повісток від військкоматів. Дійсно, цього року початок вступної кампанії перенесено на серпень, а весняний призов продовжено до кінця липня», - зауважили у відділі зв'язків зі ЗМІ міністерства.

Щоб забезпечити можливість для осіб призовного віку стати студентами вишів, МОН звернулось із листом до Міноборони з проханням врегулювати питання надання випускникам відстрочки від весняного призову.

Т.в.о. міністра Сергій Шкарлет тримає це питання на контролі, запевнили у МОН.

При цьому у Міносвіти зазначили, що військкомати перебувають у сфері управління Генерального штабу Збройних сил України, а рішення про призов приймається призовними комісіями, головами яких є заступники голів обласних державних адміністрацій.

Також у МОН нагадали, 30 червня у міністерстві розпочали роботу консультативні лінії та приймальня громадян щодо вступної кампанії - 2020. Вони працюватимуть до 15 вересня включно. Вступники, їхні батьки, члени приймальних комісій зможуть отримати відповіді щодо проведення вступної кампанії, зокрема реєстрації електронних кабінетів та подання заяв, сертифікатів ЗНО, надання пільг тощо.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter