Четвертої хвилі коронавірусу може і не бути / фото REUTERS

Четвертої хвилі коронавірусу, про яку нещодавно попередили в комітеті Верховної Ради з питань здоров'я нації, може і не бути. Її прогнозують на осінь цього року, але лікар-імунолог розповів, як її уникнути.

Як пише 24 канал, на думку лікаря-імунолога Бориса Донського, четвертої, осінньої хвилі коронавірусу, можна буде уникнути завдяки правильній кампанії з імунізації українців. Лікар-імунолог вважає, що нового спалаху захворювання не буде, якщо прищеплювати достатню кількість людей.

Читайте такожКоронавірус не відступає: Україна опинилася на другому місці за смертністю від COVID-19 у Європі

Медик каже, що поки в Україні немає нових "критичних" штамів коронавірусу, але ймовірність їх появи досить серйозна.

"Отже, якщо вони (небезпечні штами COVID-19. - Ред.) не з'являться, а досить потужна вакцинація відбудеться за літо, то на осінь я б не дивився так песимістично", - вважає медик.

Так, в оприлюдненому плані уряду до кінця року планується вакцинувати 22 млн населення України. За словами Донського, такої кількості було б достатньо, щоб виробився колективний імунітет. При цьому лікар сумнівається в оптимістичних планах на імунізацію.

"Є певні сумніви в реалістичності цієї цифри, оскільки за 2 місяці прищепили менш ніж півмільйона. Тому, я не знаю, як можна буде організувати 22 мільйони", - заявив лікар і додав, що якщо вакцинувати хоча б 10 млн осіб з різних регіонів, то четвертої хвилі може і не бути.

"Якщо за літо цих людей провакцинувати, тоді можна оптимістично прогнозувати, що восени 2021 року не буде нової хвилі коронавірусу", - пояснив Донський.

Нагадаємо, що про четверту хвилю коронавірусу, яка може стати ще більш загрозливою, попередив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Коронавірус в Україні: прогнози

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram