Зарплати лікарям можуть підвищити / УНІАН

В Україні заробітна плата лікарів повинна складати як мінімум 25 тисяч гривень.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в інтерв'ю ТСН.

За його словами, це планують робити поступово і вже в цьому році їх зарплату хочуть підвищити на 50% від нинішнього рівня.

"Коли ми говоримо про підвищення зарплат (на 50% - ред.), нам треба внести зміни в державний бюджет. За нашими підрахунками, це близько 11 млрд грн, якщо беремо за базову зарплату в березні цього року. Для цього треба вносити зміни до держбюджету, щоб зарплата була підвищена з 1 липня 2020 року", - пояснив глава МОЗ.

Читайте такожПолетять крісла: Зеленський пригрозивши головам ОДА позбавленням зарплат і посад через затримку виплат медикам

Степанов також розповів, якими мають бути ринкові розміри зарплат у медиків.

"У нас це передбачено законом про державні гарантії медичних, де написано 250% від середнього рівня зарплати на липень попереднього року. Якщо ми беремо так, то зарплата повинна бути не менше 25 тисяч гривень, якби ми повернулися до 2019 рік. Якщо ми говоримо просто, то давайте подивимося на ринкові зарплати, які отримують, наприклад, лікарі-хірурги в приватних клініках. Я не розумію, чому лікар-хірург повинен отримувати 4500 грн, а той, хто приходить на посаду прокурора, отримує одразу 25 тисяч гривень. Я повністю за, щоб прокурор отримував 25 тисяч гривень. Я просто не розумію, чому лікар повинен отримувати менше. У якій країні це можливо?", - зазначив міністр.

Раніше у Кабміні пояснили, чому не у всіх регіонах лікарі отримали обіцяні доплати.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram