Доротея Вірер виграла "Великий кришталевий глобус" / REUTERS

Шведська біатлоністка Ханна Еберг виграла мас-старт на заключному етапі Кубка світу в норвезькому Холменколлені. 23-річна спортсменка показала результат 35 хвилин 56,2 секунди.

Друге місце посіла норвежка Тіріл Екхофф (відставання - 1,3). Третьою стала американка Клер Іган (10,4).

Українські спортсменки у заключній гонці - мас-старті - участі не брали.

Головний приз – «Великий кришталевий глобус» – розіграли італійки Доротея Вірер і Ліза Віттоцци. Невеликі шанси були у Анастасії Кузьміної зі Словаччини. Ліза поступалася співвітчизниці 42 бали і самоусунулася з боротьби на першій стрільбі лежачи.

У сезоні-2018/19 Вірер виграла також «Малий кришталевий глобус» в заліку пасьютів, Віттоцци – в заліку індивідуальних гонок.

У підсумку в мас-старті Доротея фінішувала 12-ю, програвши і Лізі (11-е місце), і Кузьміній (10-е), але запасу очок вистачило їй для тріумфу.

Триразова олімпійська чемпіонка Кузьміна провела останню особисту гонку в кар'єрі. Раніше Анастасія зазначила, що, можливо, в наступному сезоні буде бігати естафети зі збірною Словаччини.

Додамо, що Доротея Вірер – перша італійка, яка виграла Кубок світу з біатлону.