Військ РФ біля кордону може стати більше / Фото: REUTERS

Міністр оборони Андрій Таран наголошує, що чисельність російських військовослужбовців біля північних і східних кордонів України може зрости до 110 тис. особового персоналу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Таран повідомив під час онлайн-засідання підкомітету з питань безпеки і оборони в Європейському парламенті.

Читайте такожРФ ще взимку почала "підігрів" до збору військ на кордонах України - ЗМІ

"Підтверджена інформація дозволяє нам побачити триваючу підготовку щодо ближчого переміщення до українських кордонів додаткових підрозділів з континентальної Росії. З додатковим розміщенням загальна чисельність російських сил, зосереджених вздовж українських кордонів, становитиме 56 тактичних груп батальйонного складу - 110 тис. військовослужбовців", - наголосив Таран.

Стягування Росією військ до кордону з Україною

  • 30 березня Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ зосередила вздовж кордону України і на тимчасово окупованих територіях 28 батальйонних тактичних груп і під виглядом підготовки до навчань планує ще стягнути до 25 батальйонних тактичних груп, що створює загрози військовій безпеці нашої держави.
  • За даними ЗСУ, окупанти на Донбасі підсилюють передові підрозділи розвідувальними групами і снайперськими парами, проводять тренування особового складу із задіянням інструкторів Збройних сил РФ. Також російсько-окупаційні війська тримають у готовності до застосування чергові підрозділи артилерії на певних напрямках, зокрема, у населених пунктах на окупованій території України.
  • 31 березня The New York Times повідомила, що Росія стягує чотири тисячі військових до кордону з Україною.
  • Командування збройних сил США в Європі підвищило свою бойову готовність до найвищого рівня після відновлення бойових дій між російськими бойовиками і українськими військовими в Донецькій області на сході України.
  • США зажадали від Росії пояснень через стягування своїх військ до кордону з Україною, а також попередили Росію про реакцію в разі агресії щодо України.
  • 8 квітня Хомчак заявив, що ситуація контролюється, а українські військові готові реагувати як на загострення ситуації на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей, так і вздовж усього українсько-російського кордону.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram