Ілюстрація / REUTERS

Російський опозиціонер, публіцист, музичний критик Артемій Троїцький допустив, що зміни до конституції РФ, "обнуління" президентських термінів і можливість Володимиру Путіну знову балотуватися на пост президента стане причиною протестного "бурління" у країні "аж до Майдану".

Читайте такожBloomberg: Путін не такий стійкий до обвалу цін на нафту, як йому здається

"Імовірність такого розвитку подій – не нульова. Я б дав цьому близько 60%", – написав він у блозі на сайті «Обозреватель».

Відео дня

"Інша справа, що з цих 60% шанс на успіх і вдалу народну революцію набагато більш примарний. Але те, що це минеться для Путіна – це досить імовірно, понад 50%", – додав публіцист.

На його думку, Кремль затіяв "ігри в демократію" - референдум щодо змін до конституції, який не передбачений Основним Законом цієї держави. "Зрозуміло, вони затіяли це, розраховуючи, що вони на 100% фальсифікують все, що треба, і результат буде позитивний. І це означатиме, що народ Росії підтримує Володимира Путіна і його безстрокове диктаторське монархістське правління. Але я думаю, що тут вони, можливо, і промахнулися", – зауважив Троїцький.

За оцінками опозиціонера, "натяжки, фальсифікації, вкидання тощо" на референдумі будуть масштабними, і "народ сильно розсердиться". Попри розрізненість опозиції, цього разу вона може об'єднатися, а до тих росіян, які критично налаштовані до влади, можуть приєднатися ті, "яким Путін просто набрид, те, що називається, за*бав", – допустив Троїцький.