Журналістів позвільняли з компанії через підтримку акцій протесту проти Лукашенка / Фото: REUTERS

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив інформацію про набір російських пропагандистів на місця звільнених журналістів, які підтримали протести в країні.

Читайте такожЛукашенко визнав, що "допоміг" Тихановській покинути Білорусь

Про це він повідомив під час візиту агрокомбінату «Дзержинський», цитує державне видання Белта.

Відео дня

Він стверджує, що не тиснув на робочі колективи Білоруської телерадіокомпанії щодо звільнення журналістів, але «ніколи не треба тримати».

«Все одно треба розуміти, що тебе ніде не чекають, конкуренція велика. Я просив росіян: дайте нам 2-3 групи журналістів про всяк випадок. Це 6 або 9 людей з самого просунутого телебачення. І наша молодь хай подивиться, як працюють», – відповів Лукашенко.

За його словами, ситуація «стабілізувалась: хто хоче – той працює».

«А росіян я навіть запросив: дайте мені одну групу в пул Президента, щоб бачили, як вони працюють. І я знаю цих людей. Телебачення нормальне», – додав Лукашенко.

Про набір у штат Білоруської телерадіокомпанії російських пропагандистів стало відомо вранці 19 серпня – коли кілька груп місцевих журналістів не змогли потрапити на робочі місця, оскільки їх уже підготували для "співробітників" з Москви.

Білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на власні джерела пише, що цими «співробітниками» є пропагандисти з пропутінського Russia Today – так звані режисери, оператори та технічний персонал. Вчора їм показували приміщення і техніку.

Росія «підтримує» Лукашенка: що відомо

  • Росія стала однією з перших країн світу, яка привітала Лукашенка з буцімто перемогою на виборах президента Білорусі. Тоді як від цього відмовилися Польща, Литва й Латвія. Україна вітати Лукашенка теж не стала.
  • Пізніше ЄС визнав вибори у Білорусі сфальсифікованими. Паралельно Захід готує пакет санкцій щодо осіб, причетних до насильства й вбивства протестувальників у перші дні демонстрацій.
  • Водночас ЗМІ пишуть про рух колон з російськими військовими в бік кордону Білорусі. Напередодні кілька літаків Військово-повітряних сил Республіки здійснили польоти на російські бази.
  • Побоювання щодо втручання у ситуацію в Білорусі Росії та розгортання «кримського сценарію» неодноразово висловлювали як європейські дипломати, так і відомі політологи.