На Росію чекає внутрішній дефолт / фото REUTERS

Внутрішній дефолт - це новий етап російської економіки. За прогнозом економістів, він відбудеться вже у жовтні 2022 року.

Про це йдеться у сюжеті проекту FreeДом.

"Хто сказав, що обов'язково мати телевізор, телефон? Обов'язково ліки мати? Раніше якось люди жили - ось це майбутнє в принципі чекає на Росію", - говорить економіст Іван Ус.

Як говорить експерт з банків і банківського нагляду Євген Дубогриз, внутрішній дефорлт - це найгірше, що може з будь-якою країною статися.

У такому випадку на росіян чекають масові звільнення, заморожування банківських вкладів, банкопад, закриття банків, просто безробіття. Пенсії, найімовірніше, заморозять, а банки не видаватимуть депозити, прогнозує Дубогриз. 

Як йдеться у сюжеті, російський уряд намагається приховати цю інформацію. За останніми даними від Мінфіну РФ, збитки в окремих секторах сильно випереджають прибуток. 

"Скорочення від надходжень від ПДВ - це друга стаття доходу бюджету РФ - було 54%. Зростання цін на продукти харчування було 32,5%", - говорить Ус. Він каже, що в Калінінграді, де багато розмов через те, що Литва зайняла принципову позицію, там на квітень скорочення доходів досягло 57,5%.

У травні ВВП Росії знизився на 4,3%, Фонд національного добробуту в червні скоротився на 1,7 трлн рублів. 

Сьогодні економісти бачать два подальші шляхи Росії. Перший - це друкувати гроші. Так намагатимуться покрити дефіцит бюджету РФ. Другий шлях - внутрішній дефолт: у такій ситуації призупиняють виплату пенсій і зарплат бюджетників.

Журналісти проаналізували російську економіку і дійшли невтішного для росіян висновку. Коли буде внутрішній дефолт у РФ - від 1 до 7,5 років. Імовірність - 99,9%.

"У жовтні очікуємо внутрішній дефолт у РФ", - говорить економіст Іван Ус.

Як раніше повідомляв УНІАН, 22 червня президент РФ Володимир Путін видав указ про виплату зовнішнього боргу в рублях. У Moody's зазначили, що будуть розглядати такі виплати як дефолт для облігацій, які не допускають можливості виплати в рублях у договірних умовах.

26 червня агентство Bloomberg повідомило, що вперше з 1918 року Росія оголосила дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті.

28 червня рейтингове агентство Moody's повідомило про дефолт Росії через неотримання інвесторами виплат за двома випусками єврооблігацій на суму 100 мільйонів доларів.

Вас також можуть зацікавити новини: