Четвер,
19 жовтня 2017
Наші спільноти

АналітикаУкраїнський інтерес. Психічна атака Кремля, ПАРЄ без Росії та політична мазурка

Офіційні особи РФ провели психічну атаку проти України на міжнародному рівні. Борис Гризлов безуспішно намагався нав'язати на переговорах у Мінську свою гру. ПАРЄ досить плідно попрацювала без російської делегації. У Польщі прозвучав ряд несподіваних заяв (рос.).

REUTERS
REUTERS

Росія намагається продемонструвати геополітичний шпагат, одночасно переконуючи світове співтовариство в своєму прагненні сприяти врегулюванню на Донбасі і роблячи загрозливі заяви на адресу України. Виходить досить цікаво, оскільки ескапада Володимира Путіна про «даремно переданому Україні» Донбасі ставить під сумнів європейські кордони в цілому. І російський президент прекрасно це розуміє. Впевнений, що віддає собі звіт і Сергій Лавров, який присвятив Україні стільки часу під час своєї прес-конференції, немов він працює з недавніх пір міністром по українських справах. Заява головного російського дипломата про те, що Москва не порушувала Будапештський меморандум – приклад шаленого цинізму, який лише відтіняють численні заклики до Києва виконувати Мінські угоди. Лавров за підсумками прес-конференції отримав демарші відразу декількох Мзс, а Павло Клімкін запропонував провести зустріч країн, що підписали меморандум, щоб оновити знання тексту.

REUTERS
REUTERS

Як видається, ця словесна канонада була лише прелюдією перед спробою Бориса Гризлова на переговорах у Мінську нав'язати власне бачення перспектив врегулювання на Донбасі. Українська делегація на шантаж і умовляння не піддалася, хоча в Києві добре розуміють: сьогодні мова йде не про виконання Мінських домовленостей, а про недопущення їх повного зриву.

Чергова сесія ПАРЄ обійшлася без російської делегації, яка вирішила зовсім не перебувати в Страсбург. Втім, лобісти «двоголового орла» намагалися промацувати грунт в кулуарах, але без особливого успіху. Новообраний президент ПАРЄ Педро Аграмунт закликав Росію відмовитися від збройної підтримки сепаратистів на Донбасі.

Цікаві заяви прозвучали в Польщі, розвиток подій у внутрішній політиці якої привертають увагу Європейського Союзу. В ході Дев'ятого форуму Європа – Україна в Лодзі привілейоване становище отримали російські депутати і експерти, так і ті європейські фахівці, що допомагали просувати лінію Кремля, не прогадав. Міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський вже після завершення Форуму, в ході якого він висловився за відновлення суверенітету України, розніс в пух і прах програму «Східного партнерства», якою пишалися опоненти «Права і справедливості» з «Громадянської платформи».

REUTERS
REUTERS

Цікаве заява прозвучала з вуст союзу польських підприємців, виразив готовність легалізувати мільйон українських мігрантів, які працюють у Польщі. Але не варто відчувати ейфорію: з одного боку, цифра нагадує озвучену прем'єром Беатою Шидло під час доповіді в Європейському парламенті, і активно опровергнутую Андрієм Дещицей. З іншого – мова йде лише про які зараз перебувають на території Польщі українців, що підтверджує прагнення польської влади ухилитися від прийому мігрантів з Близького Сходу і Африки.

Євген Магда

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку