Лондон має допомогти Україні розробити власну ядерну зброю, - британський полковник

Кемп підкреслив, що Москва має велику кількість бойової та стратегічної ядерної зброї.

Велика Британія має допомогти Україні розробити власну ядерну зброю, бо без неї неможливо повноцінно стримати РФ, яка має певний ядерний потенціал. Про це під час Чорноморського безпекового форуму в Одесі заявив полковник Британської армії Річард Кемп.

Він нагадав, що у січні цього року було підписано декларацію про сторічне стратегічне партнерство між Великою Британією та Україною. Цей документ охоплює широку співпрацю в оборонній, розвідувальній, економічній та кліматичній сферах тощо.

"Одна річ, якої я там не помітив, хоча я думаю, що мала б бути, це ядерний потенціал. Велика Британія має напівнезалежний ядерний потенціал, але це лише стратегічна ядерна зброя. У нас більше немає бойової ядерної зброї", - сказав Кемп.

За його словами, пункт про ядерну зброю мав би бути у якомусь секретному додатку, але військовий в цьому сумнівається. Водночас, за його словами, РФ має велику кількість бойової ядерної зброї та стратегічну ядерну зброю широкого ураження.

"Якщо цей документ про партнерство мав бути чимось на кшталт двосторонньої угоди НАТО, як він, здавалося, себе презентував, то я справді вважаю, що там мали бути слова "ядерна зброя". Я знаю, що люди жахаються від слів "ядерна зброя". Але не можна стримати країну, озброєну ядерною зброєю, без ядерного потенціалу. І ви не можете стримувати ядерну зброю на полі бою за допомогою стратегічної ядерної зброї. Це просто не має значення", - наголосив полковник.

Він вважає, що частиною цієї декларації мало бути зобов'язання Великої Британії розробляти бойову ядерну зброю. Кемп визнав, що це дорого, але могло б стати стримуючим фактором проти Росії або допомогти Україні розробити власний ядерний потенціал.

"Тому я не думаю, що нам слід просто ігнорувати ідею ядерного питання, яке сьогодні, здається, замовчується, і я думаю, що помилково. Можливо, нам потрібно укласти багатосторонню угоду з НАТО. І також  допомогти Україні розвинути її власну ядерну спроможність", - заявив Кемп.

Чи буде Україна збивати ворожі ракети з ядерною боєголовкою

Як писав УНІАН, генерал Микола Філатов, який колись керував дивізією Ракетних військ стратегічного призначення СРСР та був заступником командувача 43-ї ракетної армії під час ядерного роззброєння України, заявив, що ЗСУ повинні збивати всі російські ракети, які агрессор випускає по нашій країні. Це треба робити, не з'ясовуючи одразу, вони ядерні, чи ні.

За його словами, коли збивають ракети малої та середньої дальності, теоретично, боєзаряд не повинен зірватися. Боєзаряд складається з кількох сегментів, розташованих так, щоб не сталася неконтрольована ланцюгова реакція. Водночас в місцях падіння уламків ядерного матеріалу станеться радіаційне забруднення.

Вас також можуть зацікавити новини: