Кондиціонування повітря - процес недешевий, тому ви, ймовірно, задумуєтеся про те, щоб зекономити.
У спекотні літні дні багато хто користується кондиціонером у своєму домі, щоб підтримувати прохолоду та комфорт. Але цей процес недешевий, і ви можете замислитися над тим, чи варто вимикати систему, коли йдете з дому. Про це пише martha stewart.
Як зазначило видання, на думку фахівців з опалення, вентиляції та кондиціонування, кондиціонер не варто вимикати на період вашої відсутності. Вони пояснили, що у разі повного вимкнення приладу, системі потім доведеться "наздоганяти" необхідну температуру, адже приміщення сильно нагріється.
"Коли ви повертаєтеся додому й вмикаєте систему, їй доведеться працювати на всі 100% і протягом довшого часу, щоб знову повернути температуру до комфортного рівня. Це створює непотрібне навантаження на систему, а також означає, що пристрій використає набагато більше енергії, ніж якби він просто залишався увімкненим і підтримував прохолоду, поки вас немає", - каже менеджер з експлуатації компанії iHeatСтівен Дей.
Він попередив, що якщо вимикати каондиціонер регулярно, це може скоротити термін його служби.
"Підтримуйте помірну задану температуру протягом дня, використовуючи інверторну технологію для регулювання потужності за потреби, і механічні частини системи зазнаватимуть значно меншого навантаження", - пояснив він.
Ще одна причина, чому не варто вимикати кондиціонер, - економія. Як не дивно, повне вимикання кондиціонера, коли ви йдете з дому, може не заощадити стільки грошей, як ви думаєте. Якщо будинок стане дуже гарячим, системі доведеться працювати інтенсивніше, щоб знизити температуру після вашого повернення, йдеться у статті.
Натомість експерти рекомендують підвищити температуру на термостаті на кілька градусів, поки вас немає, замість того щоб повністю вимикати систему.
"Будь-яке підвищення температури на термостаті (ми називаємо це зниженням навантаження) допоможе заощадити гроші", – каже власник і гендиректор компанії Watkins Heating & Cooling Девід Воткінс.
Також, на думку експертів, увімкнений кондиціонер за вашої відсутності допомагає контролювати вологість у домі, особливо якщо ви живете в дуже вологому кліматі, адже загалом вологе повітря важче охолодити.
"Коли кондиціонер вимкнений, вологість у будинку швидко зростає. Вона поглинається меблями та будівельними матеріалами. Коли кондиціонер знову вмикається, йому доводиться забирати надлишкову вологу не лише з повітря, а й з усіх матеріалів у будинку. Може знадобитися ціла ніч, щоб система повністю впоралася, а висока вологість підвищує ризик появи плісняви", - зазначив Воткінс.
Він радить підвищувати температуру на термостаті на 3–5 градусів, коли ви виходите з дому, якщо живете в задушливому та вологому кліматі.
Хоча професіонали не радять повністю вимикати кондиціонер, немає потреби залишати його працювати при тій самій температурі, що й тоді, коли ви перебуваєте вдома. Ось що радять експерти HVAC для різних ситуацій.
Окрім того, щоб залишати кондиціонер увімкненим для підтримки температури та рівня вологості, є ще кілька способів заощадити енергію влітку, каже генеральна менеджерка напрямку HVAC та сантехніки в Oncourse Home Solution Ліза Шейверс.
Раніше УНІАН розповідав, що варто завжди вимикати від мережі перед грозою. Експерти радять під час негоди почати з найдорожчої та найчутливішої електроніки, зокрема вимкнути телевізори, настільні компʼютери, ноутбуки, ігрові приставки, планшети, Wi-Fi-роутери та принтери, які є типовими жертвами стрибків напруги під час грози. Зарядні пристрої для телефонів та ноутбуків також слід відключити від мережі. Хоч вони можуть здаватися нешкідливими, але все одно можуть передати пошкодження від перенапруги підключеним пристроям.