Заглядають у вікна та живуть під балконом: 20 українських птахів, що є в кожному місті

Ці птахи водяться в будь-якому українському місті та селі - ви точно можете їх зустріти.

Деяким людям здається, що у великих містах із пернатих живуть лише голуби, горобці та синиці - але це велика помилка. У будь-якому українському місті чи селі можна зустріти до 50 видів птахів за 2-3 години прогулянки.

Навіть у великих містах птахи пристосовуються до умов і звикають до сусідства з людьми. Вони гніздяться в щілинах будинків, під дахами та балконами, заселяють міські парки та набережні річок. Ви можете навіть спостерігати за пернатими з вікна, якщо біля будинку є рослинність.

Які птахи живуть в Україні - 20 найпоширеніших

Ми назвали види міських птахів, яких можна побачити або почути в будь-якому населеному пункті. Запам'ятавши фото, ви навчитеся без зусиль розрізняти їх при зустрічі.

Припутень

Величний припутень - це дикий лісовий голуб, який останніми роками почав частіше селитися в містах і менше боятися людини. Припутні майже вдвічі більші за сизих голубів і тримаються парами, а не зграями. Навіть у мегаполісах вони зберігають дикий спосіб життя і не харчуються в сміттєвих баках. Відмітна ознака - біла смуга на шиї.

Горлиця

Ще один лісовий голуб, за розміром порівнянний із сизим. Має бежево-рожеве оперення з тонкою чорною смугою на шиї. Спів горлиці трохи нагадує зозулю.

Синиця блакитна

Яскраві блакитні синиці забарвлені в кольори нашого державного прапора. Вони не такі поширені, як більш звичні для нас великі синиці, але все ж трапляються в зелених зонах.

Чорний дрізд

Це найпоширеніший в Україні вид дроздів, що мешкає повсюдно в усіх населених пунктах. Впізнається за вугільно-чорним забарвленням у самців і коричневим у самок. Таких пернатих часто можна побачити на землі, де вони риються серед листя в пошуках черв'яків. Кожен чорний дрізд має свій унікальний мотив пісні.

Дрізд-чикотень

Чикотні - типові міські птахи України, яких ви можете зустріти в будь-якому парку чи сквері. Вони проводять більше часу на землі, ніж на деревах. У середині літа часто можна побачити, як дорослі годують пташенят просто серед трави. Співати не вміє, а лише видає скрипучі звуки.

Співочий дрізд

Цей пернатий схожий на чикотня, але не має сірого кольору в оперенні. Легко впізнається за плямистою грудкою та коричневим верхом. Прекрасний спів співочого дрозда не поступається солов'їному.

Зяблик

Ще один вкрай поширений вид. Запам'ятавши звучання пісні зяблика, ви зустрічатимете його повсюдно. Він прилітає в Україну одним із перших наприкінці лютого. Самці мають контрастне пір'я з сірою головою і коричневим тілом, а самки скромніші і світло-бежеві.

Шпак

Один із найчисленніших українських пернатих - яскравий шпак. Зовні нагадує чорного дрозда, але має унікальне пір'я, яке переливається веселкою під сонячним світлом. Вміє копіювати будь-які звуки, як папуга.

Великий строкатий дятел

В Україні мешкає 10 видів дятлів, серед яких найчастіше зустрічається великий строкатий. Кожен чув, як він стукає об дерево. Дятли видовбують нове дупло щороку, а в старих заселяються дрібні співочі птахи.

Горихвістка

Симпатичні горихвістки - одні з найкрасивіших міських пернатих. Яскраво-помаранчевий "костюм" миттєво привертає увагу, тому впізнати їх легко.

Вільшанка

Милі вільшанки з "вогняною" грудкою зовні нагадують ялинкову іграшку - особливо взимку, коли вони скуйовджують пір'я і стають майже круглими.

Зеленяк

Зелених птахів у нашій країні небагато, і ця - найвідоміша. Зеленяки залишаються зимувати в Україні й залюбки відвідують годівниці з насінням.

Повзик

Повзиків ви радше побачите на стовбурах, а не на гілках дерев. Завдяки загнутим кігтям вони майстерно пересуваються по корі у вертикальному положенні. Впізнати можна за злегка "приплюснутою" формою тіла і чорною смугою від дзьоба до шиї.

Біла плиска

Якщо ви побачите чорно-білого птаха, який постійно розгойдує хвостом догори й донизу під час ходьби, то перед вами точно біла плиска, також відома як трясогузка. За такими рухами її легко розпізнати навіть здалеку.

Вівчарик-ковалик

Ще одні дуже поширені птахи України - маленькі вівчарики-ковалики, які майже вдвічі менші за горобця. Побачити їх непросто, але ви точно чули пісню, схожу на дзвін крапель води.

Сойка

Добре знайома всім сойка - цікавий птах для спостереження. Вона чудово копіює звуки навколишнього середовища, наприклад, собачий гавкіт чи сигналізацію. Має видатні розумові здібності та може робити припаси на зиму, як білка.

Сорока

Ви точно зустрічали сороку, але могли недооцінювати її дивовижний інтелект. Це одна з найрозумніших птахів планети, яку можна порівняти за цим показником із приматами. Сороки впізнають себе в дзеркалі, мають власну мову, люблять ігри та головоломки.

Мухоловка білошия

Такому сусіду буде радий будь-який фермер, адже мухоловка - вправний мисливець на комах. Здобич може ловити навіть на льоту. Живе в дуплах, тому для приваблення їх у саду можна повісити шпаківні.

Лебідь-шипун

Якщо вам цікаво, який найбільший птах в Україні, то ви знаєте відповідь. Диких лебедів легко зустріти на будь-якій міській водоймі. Містяни часто підгодовують їх хлібом, чого категорично не можна робити.

Крижень

Ще один типовий мешканець річок і озер - крижень, предок свійських качок.

Вас також можуть зацікавити новини: