Найефективніший засіб від дротяника на городі / ua.depositphotos.com

Дротяник - це личинка жука-ковалика, яка живе в землі кілька років і за цей час встигає завдати серйозної шкоди врожаю. Найчастіше страждає картопля, але не гребує дротяник морквою та іншими коренеплодами. Існує безліч способів, як боротися з цим шкідником, проте найкращий результат дає поєднання різних методів. Розповідаємо, як позбутися дротяників на городі народними засобами і чи варто вдаватися до хімічних препаратів.

Які є засоби захисту картоплі від дротяника

Найчастіше про присутність дротяника можна здогадатися за пошкодженими бульбами, але, тим не менш, позбутися його і відлякати з ділянки цілком реально. Ось кілька народних способів:

  • бобові поруч із картоплею - можна посадити квасолю, горох, їх не терпить шкідник, а самі культури збагачують ґрунт азотом;
  • яєчна шкаралупа на грядках - товчена шкаралупа яєць, розкладена по грядках, змусить дротяника обходити такі ділянки стороною;
  • жоржини на городі - вважається, що дротяники не витримують їхнього запаху, і, крім цього, жоржини витісняють пирій, з яким личинки часто "дружать".

Також восени на ділянці можна посіяти сидерати, наприклад, гірчицю, яку потім скошують. Перегниваючи, вона виділяє речовини, що відлякують дротяників.

Відео дня

Шкідник любить кисле середовище, тому скоротити його популяцію можна, знижуючи кислотність ґрунту різними методами. Наприклад, саджаючи картоплю, в лунки додають гірчичний порошок, попіл, мелену шкаралупу яєць, або ж розсипають по ділянці вапно.

Ще один спосіб, як позбутися дротяника на моркві та картоплі - це зробити для них пастки:

  • закопати в ґрунт стару або зіпсовану картоплю - її перед цим добу вимочують в інсектициді, а через пару днів такі пастки викопують і знищують;
  • закопати скляні банки з приманками - всередину кладуть картоплю або моркву, нарізану шматочками, а саму банку закопують, щоб горлечко було врівень із землею.

Позбавити дротяника джерел живлення і скоротити його чисельність можна, регулярно прополюючи ділянку.

Найкращого результату можна досягти, комбінуючи народні рецепти з хімічними препаратами, але "хімією" не можна захоплюватися - застосовувати її слід лише за інструкцією і в певні терміни.

Про те, як боротися з дротяником за допомогою хімічних препаратів, у коментарі УНІАН розповів експерт з аграрних питань, голова спілки "УКРСАДВИНПРОМ" Володимир Печко. За його словами, щоб позбутися дротяників, можна використовувати інсектицид "Форс".

"Це препарат у формі гранул, який використовується для боротьби з ґрунтовими шкідниками, - розповідає експерт. - Щоб досягти максимальної ефективності, важливо забезпечити рівномірний розподіл гранул у зоні рядка та загортання в ґрунт. У великих масштабах його вносять за допомогою спеціальних аплікаторів, які монтують на посівну техніку. Препарат не рекомендується змішувати з іншими речовинами, оскільки це може знизити його ефективність".

Також, радить експерт, можна використовувати інсектицид "Регент" - його розсипають на ґрунт перед підгортанням. Засіб ефективний проти дротяників, личинок хрущів, капустянки та інших шкідників.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, який найкращий засіб від павутинного кліща на огірках і помідорах - що можна використовувати з народних засобів і готових хімперпаратів.

довідка
Володимир Печко
Володимир Печко
Голова громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ», експерт аграрного сектору, фахівець з розвитку садівництва та виноградарства

Володимир Печко - голова громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ», що об'єднує понад 280 підприємств садівництва, ягідництва, виноградарства, виноробства, горіхівництва та переробки. Під його керівництвом організація активно працює над підтримкою профільних галузей, просуванням українського виноробства на міжнародному рівні та відкриває світу садівничу й виноробну Україну.

Має багаторічний досвід у сфері сільського господарства, зокрема - у розробці стратегій розвитку агросектору, залученні інвестицій, співпраці з урядом, донорами, профільними асоціаціями та агровиробниками.

Є ініціатором та учасником численних аграрних форумів, виставок, дегустацій і міжнародних подій, що презентують Україну як сучасну європейську державу.

Вас також можуть зацікавити новини: