В Одеському порту затримали браконьєрів, які виловили півтонни мідій (фото)

Порушників виявив морський спецназ під час занять із водолазної підготовки.

В Одеському порту морські прикордонники затримали браконьєрів, які під виглядом очисних робіт виловили понад 500 кг мідій.

Як повідомили УНІАН у прес-службі регіонального управління морської охорони Державної прикордонної служби України, порушників, які перебували на двох човнах у районі хвилеломів порту, вчора, 5 серпня, виявили бійці відділу спеціальних дій на воді під час занять із водолазної підготовки.

Спочатку бійці побачили один човен, на який чоловік у водолазному спорядженні піднімав з-під води об'ємні предмети. Як зазначається, на виклики радіообміну з човна не відповідали. Тому, зупинивши тренування, командир підрозділу направив катер до підозрілого плавзасобу.

Як з'ясувалось під час перевірки, виявлений човен був наповнений мідіями. У ньому також знаходилось водолазне спорядження, а в одного з членів екіпажу були відсутні документи, що засвідчують особу. Для з'ясування обставин моряки-прикордонники доставили човен на стоянку кораблів і катерів Одеського загону морської охорони.

Через деякий час у районі проведення водолазних тренувань бійці чергової спеціальної групи виявили ще один човен, на який також піднімали великогабаритний вантаж.

«Ситуація повторилась. І другий човен також був доставлений для з'ясування обставин на стоянку кораблів і катерів. Через оперативно-чергову службу загону попередньо встановлено, що обидва плавзасоби зареєстровані у встановленому порядку, але дозволу на проведення водолазних робіт у порту не було», - розповіли в прес-службі.

Затримані виявилися громадянами України, які заявили, що прибули в порт для проведення очищення гідротехнічних споруд. Однак документів, які підтвердили б законність їхньої діяльності, надати не змогли. Крім того, у трьох людей не було документів, що засвідчують особу, а обсяг незаконно добутих водних біоресурсів виявився значним. Зокрема, порушники виловили 553 кг (понад 11 тис. штук) мідії та 55 кг рапана (325 штук).

На порушників прикордонного режиму складено адміністративні протоколи.

Плавзасоби, знаряддя вилову й біоресурси передано слідчо-оперативній групі Нацполіції. Як зазначається, дії порушників підпадають під ст. 249 (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України.

Рішення у справі прийматиме суд.