Екологи WWF обурили фермерів Уельсу, назвавши їхній традиційний суп дуже шкідливим

Улюблені страви британців можуть незабаром зникнути або змінитися через кліматичні зміни.

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) назвав традиційний валлійський суп-гуляш "найбільш забруднюють навколишнє середовище" серед усіх британських традиційних страв, що викликало різку незгоду з боку профспілки фермерів Уельсу.

Як передає Російська служба Бі-бі-сі, йдеться у звіті фонду, що миска цієї баранячої юшки, каула, забруднює атмосферу так само, як і кип'ятіння чайника 258 разів, через метан, що виділяється вівцями в процесі флатуленції (виділення газів). Звіт попереджає, що внаслідок кліматичних змін, можливо, надалі британцям доведеться відмовитися від цієї страви. Каул - це густа юшка з баранини, цибулі-порею, цибулі, моркви, брукви, пастернаку та картоплі.

Читайте такожПінгвіни, тюлені та крижана краса: екологи показали морське життя в Антарктиці (фоторепортаж)

Проте Національна профспілка валлійських фермерів заявила, що у звіті не обліковується користь, яку приносить "біорізноманіття, одержуване від вільного пасовищного випасу худоби".

Всесвітній фонд дикої природи вивчив вплив на навколишнє середовище чотирьох класичних страв Британії: валлійської юшки каула, індійського рагу з курки тікка масала, англійського пирога зі свининою і смаженої риби в клярі з картоплею фрі.

Всі ці страви можуть незабаром зникнути або змінитися через кліматичні зміни.

Потепління моря може призвести до того, що скоротиться популяція тріски, або ж ця риба буде замінена на більш дешеву.

У звіті говориться, що куроводство теж може постраждати, адже виробництво сої, що використовується в якості корму, може істотно скоротитися через підвищення атмосферної температури і збільшення обсягу опадів.

"Загроза зникнення цих традиційних страв показує, що кліматичні зміни у майбутньому можуть вплинути на кожен аспект нашого життя, якщо ми зараз не почнемо діяти, - заявив Гарет Редмонд-Кінг, голова відділу енергії та клімату в WWF. - Якщо кожен з нас зробить хоча б невеликий крок, то разом ми зможемо впоратися з глобальним потеплінням і застрахувати на майбутнє наші улюблені страви".

Як повідомляв УНІАН, у Німеччині екологи через суд намагаються запобігти будівництву газопроводу "Газпрому".