Екологічна катастрофа: на узбережжі Камчатки знайшли сотні загиблих морських тварин (фото, відео)

оновлено

Міжнародна неурядова природоохоронна організація Greenpeace назвала це "екологічною катастрофою" і зажадала від Росприроднагляду, Росспоживнагляду, Міноборони і Генпрокуратури РФ розслідувати це.

Жителі Північно-Курильська в Росії виявили сотні загиблих морських тварин на березі острова Парамушир.

Читайте такжеНа узбережжі Камчатки знайшли "волохатого монстра" (фото, відео)

Про це повідомляє російський«Грінпіс».

«Сталося страшне — в наш Тихий океан на Камчатці стався витік чогось отруйного. Все дно — мертве. Восьминоги, риба, морські зірки і їжаки — всі мертві від мису Наличево до Авачинської бухти. А це понад 40 км», - написала місцева жителька в Facebook.

Очевидець події каже, що це навряд чи пов'язано зі штормом: негода в них через день, але тварин так масово не викидає на узбережжя. За словами жителів, вода в районі Халактирського пляжу змінила колір і стала небезпечною для здоров'я людей.

У своєму Instagram відомий журналіст Юрій Дудь опублікував відео, на якому видно передбачувану причину мору тварин - нафтова пляма величезних розмірів біля берегів Камчатки.

Про загибель тварин місцеві жителі почали розповідати кілька днів тому. Користувачі виклали в соцмережі відео, зняті на узбережжі Тихого океану, на яких видно загиблі восьминоги, морські їжаки, краби і мідії. Одна з користувачок написала в Інстаграмі, що узбережжя стало «отруйно жовтого кольору».

Місцевий житель розповів телеканалу АСТВ, що подія навряд чи пов'язано зі штормом.

«Негода у нас через день, але нікого так масово не викидає», - додав він.

На екологічну ситуацію на Камчатці також поскаржилися серфери. Спортивний фотограф Кирило Умрихін написав в Інтсаграмі, що у серферів, які побували в районі Петропавловська-Камчатського, протягом двох тижнів відчувають різь в очах, деякий час їх рвало.

Організатор походів на Камчатці Максим Іонов розказав, що після серфінгу на Халактирская пляжі у нього діагностували опік рогівки.

Чому це сталося, поки не відомо. Водночас 30 вересня на сайті уряду Камчатського краю повідомлялося, що в районі Халактирського пляжу виявили перевищення допустимої концентрації фенолу в два рази і нафтопродуктів - в чотири рази.

У п'ятницю влада краю повідомила, що зафіксували загибель морських тварин в бухті Бабина і в Великої і Малої табірних бухтах. За попередньою версією це сталося через скидання лляльних (підсланевих) вод або нафтопродуктів із суден.

Російський «Грінпіс» назвав подію екологічною катастрофою.

«Так, протягом декількох тижнів при контакті з водою люди відчували негативні наслідки у вигляді білої пелени, сухості очей, погіршення зору, першіння в горлі. Лікарі фіксують опіки рогівки ока. У багатьох контактували з водою також проявляються такі симптоми, як нудота, блювота, слабкість, висока температура, що може свідчити про отруєння фенолом », - йдеться в повідомленні екологів.

Greenpeace зажадав від Росприроднагляду, Росспоживнагляду, Міноборони та Генпрокуратури негайно розслідувати причини забруднення.

«Масштаб забруднення досі не визначено, але той факт, що мертвих тварин знаходять по всьому узбережжю, підтверджує серйозність ситуації», - йдеться в їх заяві.

В.о. міністра природних ресурсів і екології Камчатського краю Олексій Кумарьков повідомив, що в пробах води, взятих із завищеною талією, виявили чотириразове перевищення допустимої концентрації нафтопродуктів і дворазове перевищення норми фенолу.

У розмові з РИА Новости він додав, що трупи тварин знайшли в районі бухт Велика і Мала Лагерна. Кумарьков зазначив, що масовий характер інциденту «говорить про те, що це пов'язано з хімічним забрудненням». Камчатська міжрайонна природоохоронна прокуратура почала перевірку за фактом забруднення акваторії.

Своєю чергою Міністерство природи Камчатського Краю опублікувало відео з Халактирського пляжу, на якому місцеві жителі знайшли мертвих морських тварин. У відомстві заявили, що пляж «абсолютно чистий», а колір води нормальний. Це викликало критику користувачів Instagrama.

 Мінприроди опублікувало відеозапис на своїй сторінці в Інстаграмі 3 жовтня, відзначивши, що так пляж виглядає зараз.

«Колір води нормальний, запах повітря звичайний, пляж абсолютно чистий», - йдеться у підписі до відео.

У відомстві додали, що інспектори природного парку «Наличево», які вивчили прибережну зону, що не виявили «нічого аномального».

У коментарях до публікації користувачі розкритикували Мінприроди за замовчування проблеми і закликали «терміново вжити заходів». Одна з користувачок припустила, що сліди на піску, які помітно на відео, залишені від техніки, за допомогою якої пляж зачистили від мертвих тварин. Інша користувачці написала, що 3 жовтня вона відвідала пляж Малолагерна, що знаходиться поруч з Халактирським, і відчула там запах мазуту, а також зауважила сліди від нафтопродуктів.