Губернатор Сумщини просить заборонити двом компаніям працювати з небезпечними відходами через забруднення у Шостці

Голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко просить міністра екології та природних ресурсів Ігора Шевченка призупинити двом компаніям дію ліцензій на здійснення операцій із небезпечними відходами.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Клочко повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, розмістивши також копію листа в міністерство.

"Звернувся до міністра екології та природних ресурсів Ігора Шевченка з питання призупинення ліцензії із здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами ТОВ "Сервісний центр регенерації масел" (м. Київ) та ТОВ "ЕЛГА" (м. Шостка). Крім того, звернувся з вимогою перевірити дотримання ліцензійних умов ліцензіатами, що здійснюють діяльність з небезпечними відходами на території Сумської області (а це ще десять підприємств)", - написав голова ОДА.

Читайте такожПрокуратура підозрює підприємство в Шостці у забрудненні дороги міста хімікатами

При цьому Клочко зазначив, що доручив департаменту екології, паливно-енергетичного комплексу та природних ресурсів Сумської ОДА звернутися до Мінекології та Міністерства оборони України про залучення фахівців для складання реєстру відходів, карти районів забруднення територій м. Шостка та Шосткинського району і Сумської області; підготувати документи щодо виділення коштів Сумською обласною радою на роботи зі знешкодження непридатних та заборонених пестицидів та агрохімікатів; не допускати знешкодження, утилізацію непридатних та заборонених до використання пестицидів та агрохімікатів на території Сумської області.

Як повідомляв УНІАН, міліція розслідує забруднення 30 квітня навколишнього середовища від витоку невідомої хімічної речовини у м. Шостка.

30 квітня до міліції надійшло повідомлення від місцевої жительки про те, що в одному з мікрорайонів, на відрізку дороги майже в 5 кілометрів, розсипаний невідомий хімікат з різким запахом. Слідчо-оперативна група та рятувальники ДСНС встановили, що хімічна речовина висипалася з автомобіля, коли її вивозили за межі підприємства. Працівники санепідемстанції та надзвичайних ситуацій взяли проби ґрунту та повітря, а також провели заходи щодо нейтралізації шкідливого впливу даної речовини на оточуюче середовище.

З метою встановлення ступеню небезпеки цієї речовини для людей і навколишнього середовища, а також винуватців цієї події, 1 травня відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 239 ККУ (забруднення або псування земель).

Читайте такожУ Шостці центральна дорога виявилася отруєна хімічними речовинами

6 травня повідомлено про підозру у вчиненні злочину начальнику виробничого відділу товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісний центр регенерації масел».

12 травня у Шостці Сумської області правоохоронці викрили керівника підприємства з утилізації хімікатів, який привласнив понад 1 млн грн замовника.