Євросоюз має намір добитися світової заборони на тестування косметики на тваринах

Євродепутати закликали уряди країн ЄС об'єднати зусилля для заборони по всьому світу до 2023 року використання тварин у косметичній промисловості для тестування продукції.

Європейський Союз вирішив розпочати дипломатичну кампанію за світову заборону тестування косметичних засобів на тваринах до 2023 року. За відповідну резолюцію, яка щоправда не має обов'язкової сили, 3 травня 2018 року проголосували 620 євродепутатів, повідомляється на сайті Європарламенту.

Читайте такожНорвегія заборонить хутряну промисловість

Депутати Європейського парламенту зазначають, що в самому ЄС продаж косметичних засобів, які тестують на тваринах, був заборонений ще в 2013 році. Та це не завадило косметичній промисловості Євросоюзу процвітати і забезпечити близько двох мільйонів робочих місць. Тим не менш, близько 80% країн світу і раніше дозволяють тестування косметики на тваринах та її продаж.

При цьому євродепутати відзначають, що в системі ЄС є лазівки, оскільки деякі косметичні засоби тестуються на тваринах за його межами, перш ніж бути повторно перевіреними в ЄС з використанням альтернативних методів і потрапити на ринок. Водночас наголошується, що тестування на тваринах багатьох інгредієнтів, що використовуються при виробництві косметики, як і раніше не заборонено.

Крім того, в ЄС вважають серйозною проблемою відсутність достовірних даних про імпортну косметику, що надходить на європейські ринки.

Читайте такожУкраїна приєдналася до Європейської конвенції про захист хребетних тварин

У своїй нинішній резолюції депутати Європарламенту закликають лідерів ЄС використовувати свої дипломатичні канали для створення коаліції і запуску в межах ООН міжнародної конвенції про глобальну заборону тестування косметики на тваринах.

Також зазначається, що згідно з опитуванням від 2016 року, 89% громадян ЄС згодні з тим, що Євросоюз повинен робити більше на міжнародному рівні для підвищення обізнаності про важливість благополуччя тварин. При цьому 90% громадян ЄС згодні з важливістю встановлення високих стандартів захисту тварин у всьому світі.

Як повідомляв УНІАН, раніше в ЄС заборонили використання шкідливих для бджіл інсектицидів в аграрній промисловості на відкритому повітрі.