Військові навчання в Британії пов'язали із загибеллю понад 80 китів

Британський уряд ініціював розслідування після викидання китів на берег.

Вчені почали розслідування після другої хвилі загибелі китів біля берегів Шотландії, яку пов'язують із проведенням військових навчань.

З початку серпня більше 50 особин, у більшості випадків виду дзьоборилових, викинуло на берег Оркнейських островів в Шотландії, ще частину ссавців знайшли біля берегів західного узбережжя Ірландії та Північної Ірландії, йдеться в матеріалі The Times.

Таким чином, у Британії зафіксували загибель понад 80 китів виду дзьоборилових і пляшкоконосів.

Обидва види використовують звуки для орієнтації в просторі, саме тому шум від підводної активності може призвести до дезорієнтації і швидкого виринання на поверхню, викликаючи тим самим смертельну кесонну хворобу.

Читайте такожУ лондонській Темзі помітили кита (відео)

Як розповіли у благодійній організації по збереженню дельфінів і китів, звукові імпульси, що посилаються на морське дно, для пошуку родовищ нафти і газу, шум від військових навчань і підводних човнів все більше наповнюють океан шумом. В організації зазначили, що гучні звуки загрожують популяції китів і дельфінів, витісняючи з районів, важливих для їх виживання.

Саме тому британський уряд ініціював розслідування після викидання китів на берег. У матеріалі наголошується, що ще в 2011 році підрив чотирьох бомб глибоко під водою, проведений військово-морським флотом Великобританії, призвів до загибелі 19 чорних дельфінів.

Газета нагадує, що в травні британський міністр оборони Гевін Вільямсон заявив про збільшення активності російських підводних човнів в Атлантиці. У свою чергу в міноборони Британії зробили заяву, в якій вказали, що британці уникають місць скупчення китів і дельфінів при виконанні різних операцій.