За мільйонні борги арештовані рахунки "Запоріжжяобленерго"

Основною причиною несплати є заборгованість перед компанією на суму понад 700 мільйонів гривень Запорізького титано-магнієвого комбінату за спожиту ним електроенергію.

Рахунки енергопостачальної компанії "Запоріжжяобленерго" арештовані через заборгованість держпідприємству "Енергоринок" 159 мільйонів гривень за підсумками 2018 року, що ставить під загрозу проведення аварійних робіт та енергозабезпечення регіону, повідомляє прес-служба ПАТ "Запоріжжяобленерго".

Читайте такожУ «Запоріжжяобленерго» можуть ввести тимчасову адміністрацію

За інформацією компанії, заборгованість на 159 мільйонів гривень за підсумками 2018 року сформувалася через великі борги найбільшого в регіоні виробника титану - Запорізького титано-магнієвого комбінату - за спожиту їм енергію.

"Через неплатежі Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) за спожиту електроенергію рахунки ВАТ "Запоріжжяобленерго" арештовані, що позбавляє енергокомпанію можливості фінансувати аварійно-відновлювальні роботи і ставить під загрозу енергопостачання всього Запорізького регіону", - йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що лише за 2018 рік комбінат недоплатив 186 мільйонів гривень, при загальній сумі заборгованості 778 мільйонів гривень без урахування штрафних санкцій, якої вистачило б для виплат заборгованості перед ДП "Енергоринок".

Як повідомляв УНІАН, 16 січня Кабмін затвердив перелік об'єктів великої приватизації, що підлягають продажу в 2018 році, серед яких було "Запоріжжяобленерго".

Довідка УНІАН. "Запоріжжяобленерго" входить до четвірки найбільших енергопостачальних компаній України і посідає друге місце за обсягами товарного відпуску електроенергії споживачам.

Понад 10% акцій підприємства належать кіпрським компаніям Bikontia Enterprises Limited (12,31%), Lex Perfecta Limited (16,52%) і 60,2% - державі в особі Фонду держмайна.

ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" – єдиний в Україні та Європі виробник губчастого титану. Близько 90% продукції підприємства, що використовується переважно в космічній галузі, реалізується на зовнішніх ринках.

51% частка в статутному капіталі товариства знаходиться у власності держави.