Українці з автономним опаленням заплатять за доставку газу на третину менше

Наприклад, домогосподарство в Полтавській області, яке споживає 1600 кубометрів газу на рік, за три місяці заплатить 460 гривень замість 720.

Домогосподарства, які використовують газ для опалення, протягом перших трьох місяців поточного року сплачуватимуть за доставку газу на 30 - 35% менше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Читайте такожКиянам зменшать суму в січневих платіжках за тепло

Про це йдеться в повідомленні Асоціації газового ринку України.

У повідомленні відзначається, що завдяки прийнятому Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), порядку формування тарифів облгазів, найбільш вигідною нова система буде для домогосподарств, що використовують газ для автономного опалення. Їх платежі за доставку газу зменшаться в середньому на третину. Наприклад, домогосподарство в Полтавській області, яке споживає 1600 кубометрів газу в рік, за три місяці заплатить 460 гривень замість 720.

"Зменшаться платежі домогосподарств в інших областях, зокрема в Чернігівській та Хмельницькій. Наприклад, сім'я у Чернігівській області, яка споживає 2223 кубометри газу в рік, заплатить у першому кварталі 583 гривні замість 935, а сім'я подолян - 358 гривень замість 551 гривні", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, українці з січня 2020 року почали отримувати окрему платіжку з нарахуваннями за доставку газу газорозподільними компаніями.

У жовтні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), внесла зміни в порядок формування тарифів облгазів на розподіл газу таким чином, щоб плата визначалася не за фактичними обсягами споживання, а за спожитим за минулий рік.

На думку регулятора, прийняття нової методики дає протягом року рівномірне навантаження з оплати послуг споживачеві, а також прогнозування тарифної виручки облгазів.

24 грудня НКРЕКП схвалила підвищення тарифів на послуги 44 газорозподільних компаній протягом першого півріччя 2020 року від 30% до двох з половиною разів в залежності від компанії.