Показує, наскільки важко буде приборкати діяльність, яка викликає занепокоєння як у регуляторів, так і у європейських урядів.
Під тиском грецького військово-морського флоту трейдери російської нафти знайшли нове місце для перевалки у Середземному морі. Це показує, наскільки важко буде приборкати діяльність, яка викликає занепокоєння як регуляторів, так і європейських урядів, пише Bloomberg з посиланням на дані відстеження суден.
Наголошується, що танкери з флагманською російською нафтою сорту Urals зараз перевантажують її з менших танкерів на великі поблизу міста Надор на східному узбережжі Марокко у Середземному морі. З минулого місяця військово-морські сили Греції проводять військово-морські навчання у місці, де відбувалася торгівля, намагаючись стримати її.
Дуже великий нафтовий танкер Rolin приймає нафту марки Urals із меншого танкера Serendi, що стоїть біля марокканського міста. Це перший випадок, коли відбувається так звана передача сорту із судна на судно, зазначають журналісти.
Serendi – судно класу Aframax. Два інших – Ocean AMZ і Sea Fidelity – також прибули в порт. Усі три танкери завантажили близько 730 000 барелів Urals з російського порту "Приморськ" на Балтійському морі минулого місяця.
Близько 80% російської нафти Urals поставляється в Азію, переважно в Індію і Китай. Використання перевантажень забезпечує економію від масштабу для перевезень на великі відстані, але європейські держави з обережністю ставляться до дозволу на перевантаження вантажів поблизу своїх берегів.
Сеута, іспанський анклав, розташований на захід від Марокко, раніше був популярним місцем для перевантаження вантажів Уральським СТС, але торік майже не використовувався через тиск з боку місцевої влади та ЄС. Аналогічно, грецькі військово-морські навчання серйозно ускладнили таку саму діяльність у Лаконській затоці, ділянці води приблизно за 110 миль на північний захід від Афін, де російські перекидання з корабля на корабель зросли після вторгнення Росії в Україну.
Російська нафта – останні новини
У неділю, 2 червня, ОПЕК+ погодилася продовжити більшість своїх серйозних скорочень видобутку нафти на 2024 рік, але почати поетапне їх скасування у 2025 році. Група експортерів нафти прагне підтримати ринок на тлі прохолодного зростання глобального попиту, високих процентних ставок і зростання конкурентного виробництва США.
Індійська компанія Reliance Industries, яка є оператором найбільшого у світі нафтопереробного комплексу, підписала річну угоду з російською "Роснефтью". Згідно з угодою, компанія закупить щонайменше 3 мільйони барелів нафти на місяць у рублях.