"Причина - глибоко в характері народу": експерт дав пояснення слабкій економіці України

Економіст зазначив, що, так чи інакше, кредити Україні потрібні.

Відомий український економіст, президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер висловив думку, що економіка України не здатна сама забезпечити розвиток, тому міжнародні кредити поки що для нашої країни є вимушеними заходами і вирішувати цю проблему має не лише уряд, але й народ.

Читайте такожМінфін хоче вдосконалити боротьбу з фіктивним ПДВ

"Так чи інакше, кредити Україні потрібні. Якщо вони запізнюються, це означає, що слабшають стимули для зростання нашої економіки. А це погіршує якість економічної атмосфери в країні і, відповідно, гальмує розвиток України. Інше питання – з якої причини Україна не може стати країною, що розвивається, чому ніяк не може наздогнати розвинені країни? В цілому, причини дуже глибокі і мало пов'язані з будь-яким урядом, який стоїть на чолі країни. Адже саме уряд є продуктом народу", - сказав експерт, передає «Главред».

За словами Пасхавера, народ, зазвичай, голослівно незадоволений урядом, оскільки сам відповідальний за його вибір. Він переконаний, що громадяни країни також повинні брати участь у розвитку економіки, а не спостерігати з критикою за діяльністю влади з боку.

"Причина цього криється глибоко в характері народу і проявляється, насамперед, у активної частини цього народу. Деякі стверджують, що жодна з країн-сусідів України, жодна із західних країн не зацікавлена в сильній Україні. Але це – образливий підхід. Всім країнам вигідніше працювати з тими державами, в яких велика економіка, бо можна отримати більший прибуток. Україна – не колоніальна країна, де ходять вояки й відбирають все у населення. Ні. У нас звичайні економічні відносини", - підкреслив спікер.

Експерт наголосив, що сусіднім країнам вигідна успішна Україна, з якою можна побудувати взаємовигідні торговельні відносини. А позиція жертви, з якою давно змирилися наші громадяни, "звідкись з XVIII століття".